Fotbalová Plzeň kvůli koronaviru do Španělska nepoletí, připravovat se bude doma

foto Ilustrační foto - Utkání 19. kola první fotbalové ligy: MFK Karviná - Viktoria Plzeň. Na snímku se radují hráči Plzně z gólu.

Plzeň - Fotbalová Plzeň kvůli koronavirové situaci ve Španělsku nepoletí na herní soustředění do Estepony. Na ligové jaro se druhý tým tabulky připraví doma, kde sehraje tři přípravné duely. Viktoria o tom informovala na klubovém webu.

"V posledních dnech jsme pečlivě sledovali koronavirovou situaci a dospěli k závěru, že soustředění a s tím spojené cestování leteckou dopravou představuje pro náš tým příliš velké riziko, které nehodláme vzhledem k blížícímu se ligovému startu podstupovat," uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

"Případná nákaza a s tím spojená karanténa v zahraničí u jakéhokoli člena týmu by byla zásadní komplikací. Zároveň si nemůžete být jisti, že nedojde na poslední chvíli k odřeknutí některého z domluvených soupeřů," prohlásil Hanzlík.

Viktoria měla odletět do Španělska v pondělí a vše už měla zařízené. Sehrát tam měla tři přípravná utkání. "Doba je bohužel taková, nedá se nic dělat. Herní kemp ve Španělsku by byl za standardních podmínek ideální, nicméně aktuálně je pro nás lepší zůstat v domácích podmínkách. Máme zde špičkové zázemí a ochrana týmu je pro nás prioritou. Chceme minimalizovat jakékoli riziko a být na startu jara kompletní a dobře nachystaní," řekl trenér Michal Bílek.

Západočeši, kteří po podzimní části ztrácejí na vedoucího obhájce titulu pražskou Slavii jediný bod, sehrají doma tři přípravné duely. Všechny pravděpodobně v tréninkovém areálu v Luční ulici, kde v úvodu zimní přípravy rozstříleli třetiligový Písek 8:0 a druholigovou Příbram 6:0. Klub momentálně jedná o dalších soupeřích.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 21:00 23°C

Celá předpověď