Fotbalová Liga mistrů se dohraje turnajem osmi týmů v Lisabonu

foto Fotbalová Liga mistrů - míč v síti - ilustrační foto.

Nyon (Švýcarsko) - Aktuální sezona fotbalové Ligy mistrů, kterou v březnu přerušila pandemie koronaviru, se znovu rozběhne 7. a 8. srpna zbylými čtyřmi osmifinálovými odvetami a od čtvrtfinále se dohraje turnajově na jeden zápas místo klasických dvou. Osm nejlepších týmů soutěže se v srpnu utká o vítěznou trofej v Lisabonu.

Podobným způsobem se od čtvrtfinále dohraje i Evropská liga, a to ve čtyřech německých městech. Dnes o tom rozhodl výkonný výbor Unie evropských fotbalových asociací UEFA.

Účast mezi nejlepší osmičkou Ligy mistrů už si v březnu zajistily Paris St. Germain, Bergamo, Atlético Madrid a Lipsko. Z osmifinále zbývá odehrát odvetné duely Manchester City - Real Madrid, Juventus Turín - Lyon, Bayern Mnichov - Chelsea a Barcelona - Neapol.

UEFA rozhodla, že osmifinále se dokončí 7. a 8. srpna. Zatím neurčila, zda to bude na stadionu týmů, které měly být v odvetě vedeny jako domácí, nebo už v Portugalsku. Turnaj "Final Eight" začne v Lisabonu 12. srpna a vyvrcholí finálovým zápasem 23. srpna.

Stejným způsobem se dohraje Evropská liga, která byla rovněž přerušena v průběhu osmifinále. Dohrávky začnou 5. a 6. srpna, turnaj pro osm nejlepších pak budou od 10. do 21. srpna hostit německá města Duisburg, Düsseldorf, Gelsenkirchen a Kolín nad Rýnem, kde se uskuteční finále. UEFA zatím nerozhodla, zda budou moci být na stadionech nějací diváci.

Kvůli mimořádné situaci a nabité termínové listině se v příští sezoně bude hrát kvalifikace evropských pohárů s výjimkou play off o Ligu mistrů jen na jeden zápas místo tradičních dvou. O dějišti utkání rozhodne los. Do kvalifikace půjdou všichni čeští zástupci.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 11. července 2020

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď