Slavia porazila Boleslav, Jablonec podlehl Teplicím, Sparta rozstřílela Bohemians

foto Utkání 18. kola první fotbalové ligy: Slavia Praha - FK Mladá Boleslav, 12. prosince 2021 v Praze. Nicolae Stanciu ze Slavie (druhý zleva) se raduje z druhého gólu.

Praha - Obhájce titulu Slavia v předposledním kole podzimní části fotbalové ligy zvítězila nad Mladou Boleslaví 2:0. Jablonec na domácím hřišti prohrál s Teplicemi 0:2, České Budějovice porazily Olomouc 2:1. Sparta tým Bohemians 1905 deklasovala 5:1.

Slavia v lize vyhrála posedmé za sebou a nadále vede tabulku o tři body před Plzní. Oba góly dala v prvním poločase. Teplice zvítězily venku poprvé v ligové sezoně a v Jablonci po deseti letech. České Budějovice vstřelily vítěznou branku z penalty v 88. minutě, Olomouc dohrávala bez vyloučeného Pabla Gonzáleze. Sparta po vysoké výhře nad Bohemians 1905, při níž dal hattrick Matěj Pulkrab, na čelo tabulky dál ztrácí pět bodů.

Výsledky 18. kola první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Branky: 31. Bah, 40. Stanciu. Rozhodčí: Hocek - Horák, Ratajová - Franěk (video). ŽK: Jurásek, Suchý (oba M. Boleslav). Diváci: 1000 (omezený počet).

FK Jablonec - FK Teplice 0:2 (0:1)

Branky: 21. Fortelný, 71. Hyčka. Rozhodčí: Petřík - Vlček, Hurych - Ondráš (video). ŽK: Doležal, Surzyn - Chlumecký, Shejbal. ČK: 90.+3 Čvančara (Jablonec). Diváci: 376 (omezený počet).

Dynamo České Budějovice - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branka: 35. Bassey, 88. Čolič z pen. - 56. González. Rozhodčí: Krejsa - Leška, Slavíček - Berka (video). ŽK: Talověrov - González, Spáčil. ČK: 76. González. Diváci: 903 (omezený počet).

Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 5:1 (4:0)

Branky: 15., 40. a 42. Pulkrab, 44. Pavelka, 53. Hancko - 90.+1 Květ. Rozhodčí: Orel - Hájek, Kříž - Adámková (video). ŽK: Köstl (Bohemians). Diváci: 1000 (omezený počet).

1. Slavia 18 15 2 1 48:11 47
2. Plzeň 18 14 2 2 35:13 44
3. Sparta 18 13 3 2 45:22 42
4. Slovácko 18 11 3 4 36:21 36
5. Ostrava 18 10 5 3 38:22 35
6. Hradec Králové 18 6 7 5 24:25 25
7. České Budějovice 18 7 3 8 26:30 24
8. Mladá Boleslav 18 7 2 9 28:28 23