Fotbalistům Teplic při restartu ligy pouštěli fandění z amplionů

foto Utkání 23. kola první fotbalové ligy: FK Teplice - Slovan Liberec, 23. května 2020 v Teplicích. Prázdné tribuny kvůli pandemii koronaviru.

Teplice - Fandění a chorály znějící z amplionů, všichni na stadionu mimo aktérů na hřišti s rouškami, tři domácí fanoušci v roli podavačů míčů na tribuně. Úvodní utkání obnovené sezony první ligy po koronavirové pauze mezi fotbalisty Teplic a Libercem mělo kvůli přísným hygienickým a bezpečnostním opatřením velmi netradiční kulisy.

Na stadion na Stínadlech mohl na dohrávku 23. ligového kola jen omezený počet 150 lidí, do kterého se počítali i hráči, členové realizačního týmu a rozhodčí. Na rozcvičku i k utkání přišel každý z týmů odděleně jiným tunelem, neproběhlo ani tradiční podávání rukou či focení. Hráči se ihned rozmístili na svých postech na trávníku.

Všichni na stadionu mimo aktérů na hřišti museli mít kvůli koronavirové pandemii roušku. Nasadili si ji i oba hlavní trenéři a náhradníci, kteří seděli na lavičkách v rozestupech.

Přestože do hlediště nemohli příznivci, tři z fanoušků se tam přece jen dostali. Domácí klub vybral nejvěrnější ze svého fanklubu a udělal z nich netradičně podavače míčů na tribuně.

Obavy z komorní atmosféry vzaly rychle za své, domácí klub totiž od úvodního hvizdu pouštěl z amplionů fanouškovské chorály a pokřiky. Sedm minut trvající a stále se opakující nahrávka pocházela z dokumentu o výjezdu teplických příznivců na vítězné finále domácího poháru v roce 2009 proti Slovácku.

V 37. minutě vstřelil domácí Tomáš Kučera první branku restartované sezony a Tepličtí byli v takové euforii, že se někteří z nich objali. Gólové oslavy přitom měli podle doporučení proběhnout jen velmi střídmě. Z branky se hlasitě radovalo i pár zástupců domácího vedení, kteří seděli na VIP tribuně.

Objetím slavilo několik hráčů i druhý gól, který v 53. minutě zaznamenal Jakub Řezníček a pojistil Teplicím nečekanou výhru 2:0. Po závěrečném hvizdu se domácí mohli aspoň trochu cítit jako na pozápasové děkovačce s fanoušky, klub totiž pustil do amplionů tradiční pokřik "Hoši děkujem". Před stadionem pak skandováním slavilo vítězství několik domácích příznivců.

Netradiční kulisy měl pro hráče už program před samotným zápasem. Všude na stadionu byla k dispozici dezinfekce, které se nevyhnuly ani míče. Hráči seděli v šatnách v rozestupech a odděleně se také museli sprchovat.

Liberec byl jako první v restartované sezoně v roli hostujícího klubu, všechna omezení si ale nevyzkoušel. K zápasu vzhledem k poloze obou měst cestoval po dopoledním lehkém tréninku až v den utkání a hráči tak nemuseli na hotelu bydlet každý zvlášť na jiném pokoji. Tým se i při dodržení pravidla o tom, že dvousedačku smí obsadit jen jedna osoba, vešel do jednoho autobusu. Trenéři jsou totiž zvyklí cestovat sami autem.