Fotbalistky Barcelony otočily finále a vyhrály Ligu mistryň

foto Finále fotbalové Ligy mistryň:FC Barcelona - Wolfsburg, 3. června 2023, Eindhoven. Hráčky Barcelony se radují z vítězství.

Eindhoven (Nizozemsko) - Fotbalistky Barcelony ovládly podruhé Ligu mistryň. Ve finále v Eindhovenu porazily Wolfsburg 3:2, přestože v poločase prohrávaly 0:2. Krátce po přestávce vyrovnala Patricia Guijarrová, která skórovala dvakrát během necelých dvou minut. Vítězný gól dala v 70. minutě švédská útočnice Fridolina Rolföová, která v minulosti hrála také za Wolfsburg a byla s ním ve finále Ligy mistryň před třemi roky.

Barcelona si vynahradila zklamání z loňského roku, kdy podlehla ve finále 1:3 Lyonu, který je s osmi triumfy rekordmanem soutěže. Katalánský celek navázal na vítězství z roku 2021. Ve finále byla Barcelona počtvrté za posledních pět sezon.

Wolfsburg, který na podzim ve skupině porazil pražskou Slavii 2:0 a doma s ní remizoval 0:0, útočil na třetí titul v Lize mistryň po úspěšných letech 2013 a 2014. Už ve třetí minutě poslala německý tým do vedení nejlepší střelkyně soutěže Polka Ewa Pajorová a po půlhodině hry zvýšila zkušená německá útočnice Alexandra Poppová, olympijská vítězka z Ria a úřadující vicemistryně Evropy.

Hráčky Barcelony však ve druhém poločase předvedly v bouřlivé atmosféře na stadionu PSV parádní obrat. Finále Ligy mistryň se poprvé hrálo na vyprodaném stadionu. UEFA už více než dva týdny před zápasem oznámila, že se prodalo všech 34.100 vstupenek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď