Fotbalisté Sparty zahájili přípravu i s několika navrátilci z hostování

foto Trénink fotbalistů Sparty, 15. června 2022, Praha.

Praha - Fotbalisté Sparty pod vedením dánského trenéra Briana Priskeho zahájili letní přípravu na novou sezonu, do níž se hráči zapojí ve dvou vlnách. Dnešní první trénink na Strahově absolvovali z nových posil jen obránci Jan Mejdr a Ondřej Kukučka a také několik navrátilců z hostování. Zbylých 14 hráčů se kvůli reprezentačním povinnostem připojí k týmu ve čtvrtek 23. června.

"Mám radost, že jsme na hřišti. Pro hráče i trenéry je to nejlepší místo. Co se týče analýzy týmu a klubu, bylo posledních pár týdnů dobrých. Dívali jsme se na hráče na spoustě videí a hodně se bavili zejména s (sportovním ředitelem) Tomášem (Rosickým)," řekl novinářům Priske.

Z hostování se vrátili Václav Drchal, Jan Fortelný, Filip Havelka, Vojtěch Patrák, Václav Sejk a Vojtěch Vorel, ze zahraničních angažmá pak Michal Trávník a Andreas Vindheim. Matěj Hanousek má ve Wisle Krakov smlouvu do 20. června.

"V úterý jsme testovali hráče na FTVS. Na začátku dnešního tréninku proběhl běžecký test, takže pokud jde o fyzickou kapacitu hráčů, máme nyní dostatek dat, s nimiž budeme pracovat. Na tuto oblast se v přípravě a během celé sezony budeme zaměřovat, abychom dosáhli takové úrovně, jaká je v takovém klubu třeba. Chceme být nejlepší a k tomu potřebujeme být nejlepší i po fyzické stránce. V tréninku i v zápasech se hodně zaměříme na intenzitu," uvedl pětačtyřicetiletý Priske.

Mezi hráči, kteří nastoupí do přípravy třetího celku uplynulé ligové sezony příští týden, jsou i nové posily Kryštof Daněk a Jaroslav Zelený. Na Strahově se zatím neobjevil ani Lukáš Sadílek, jenž má od Slovácka povolení se Spartou trénovat.

"Reprezentanti mají desetidenní volno, které si zaslouží a které je třeba. Tvrdě makali celou sezonu a teď je zničily čtyři zápasy během 10 dnů. Snad se vrátí se spoustou energie. Proto prvních 10 dnů přípravy nezaměříme na taktiku, ale zejména na fyzičku. Také budou o tom, abychom hráče poznali o něco blíže. Máme tu i dost hráčů z B-týmu, navrátilce z hostování, i na ně se podíváme, a posily," konstatoval Priske.

"Před odjezdem na červencové soustředění do Rakouska kádr trochu zúžíme. V Rakousku upřeme pozornost na obrannou a útočnou stránku hry a odehrajeme tři dobré přípravné zápasy. Potom budeme připravení na první zápas 2. předkola Evropské konferenční ligy, který je 21. července. To je pro nás základní stavební kámen a musíme se ujistit, že se na něj připravíme," prohlásil někdejší kouč Midtjyllandu a Antverp. Jméno soupeře se Letenští dozví dnes.

Přivedení dalších posil Priske nevyloučil. "Nikdy nevíte, jak to s příchody bude. Raději se ale zeptejte Tomáše (Rosického). Jsem trenér, mým úkolem je připravit hráče, které mám k dispozici. To, co jsem dnes viděl, ve mně v mnoha ohledech vzbuzuje dobrý pocit. Viděl jsem technicky dobře vybavené hráče s dobrou mentalitou," podotkl rodák z Horsensu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 30. května 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď