Fotbalisté Sparty, Plzně a Teplic postoupili do semifinále poháru

foto Čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cupu: AC Sparta Praha - FK Jablonec, 7. dubna 2021 v Praze. Zleva Srdjan Plavšić ze Sparty a Patrik Haitl z Jablonce.

Praha - Fotbalisté Sparty Praha po obratu zvítězili ve čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu nad Jabloncem 4:1. Do semifinále postoupil i další favorit Plzeň, která doma udolala Liberec 1:0. Ve zbylém dnešním duelu Teplice porazily Mladou Boleslav 2:1.

Po bezbrankové první půli otevřel na Letné ve 47. minutě skóre jablonecký Ivan Schranz. Ladislav Krejčí mladší ale dvěma góly otočil skóre a navázal na hattrick z víkendového ligového utkání proti Teplicím, které Sparta rozdrtila 7:2. Obhájce pohárové trofeje si poté pojistil postup brankami střídajících Ladislava Krejčího staršího a Davida Moberga Karlssona.

Plzeň udolala loňského finalistu Liberec 1:0 díky gólu střídajícího Ondřeje Mihálika z 87. minuty, pod který se podepsal velkou chybou hostující brankář Filip Nguyen. Domácí hráč se dočkal první trefy v sezoně.

Západočeši tak Slovanu částečně oplatili dvě porážky v této prvoligové sezoně a vyhráli šestý soutěžní zápas po sobě. Do semifinále poháru prošli podruhé za sebou.

Naopak Tepličtí si zahrají mezi čtyřmi nejlepšími týmy soutěže poprvé od sezony 2014/15. Obě branky Severočechů vstřelil v den svých 30. narozenin Pavel Moulis, tu rozhodující dal po hodině hry z penalty. Hosté se prosadili také jen z pokutového kopu zásluhou Ladislava Takácse. Oba celky se znovu utkají na Stínadlech už v neděli v lize.

Zbylé čtvrtfinále mezi Olomoucí a lídrem nejvyšší soutěže Slavií se odehraje později, neboť Pražané nastoupí ve čtvrtek k duelu Evropské ligy na půdě Arsenalu. Kvůli opatřením proti koronaviru stále nemohou do hledišť fanoušci. Semifinále se bude losovat 14. dubna.Vítěz poháru si zajistí účast v kvalifikaci Evropské ligy.

Čtvrtfinále českého fotbalového poháru MOL Cupu:

--------

Sparta Praha - Jablonec 4:1 (0:0)

Branky: 49. a 69. Ladislav Krejčí II, 81. Ladislav Krejčí I, 84. Karlsson - 47. Schranz. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler. ŽK: Pleštil, Podaný (oba Jablonec). Bez diváků.

Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 87. Mihálik. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Flimmel. ŽK: Brabec, Ba Loua - Cancola, Pešek, J. Šulc, Mikula, Hoftych (trenér). Bez diváků.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:0)

Branky: 14. a 65. z pen. Moulis - 52. Takács z pen. Rozhodčí: Lerch – Hájek, Matoušek. ŽK: Řezník, Dancák (oba Boleslav). Bez diváků.