Fotbalisté Slovácka porazili Příbram, Zlín vyhrál v Opavě

foto Utkání 6. kola první fotbalové ligy: 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram, 17. srpna 2019 v Uherském Hradišti. Zleva Milan Petržela a Petr Reinberk ze Slovácka a hráči Příbrami Emmanuel Antwi a Martin Zeman.

Praha - Fotbalisté Slovácka zvítězili v 6. kole první ligy nad Příbramí 2:0 a minimálně do neděle se posunuli na druhé místo tabulky za vedoucí Slavii Praha, která v pátek vyhrála 3:0 u nováčka v Českých Budějovicích. V dalších sobotních zápasech Opava podlehla Zlínu 0:3 a Bohemians 1905 po velkém obratu z 0:2 na 3:2 udolali Olomouc.

Obě branky Slovácka dal po přestávce Milan Petržela, který si připsal první góly po návratu do Uherského Hradiště z Plzně. Slovácko v lize porazilo Příbram poosmé za sebou a potřetí v řadě vyhrálo navíc bez inkasovaného gólu. Hostující celek ani ve třetím venkovním zápase v sezoně nebodoval a neskóroval.

Bohemians dali vzpomenout na loňský obrat v Olomouci, kde v září také smazali dvougólovou ztrátu a zvítězili 3:2. Sigma dnes vedla v Ďolíčku po 58 minutách 2:0 po vlastním gólu brankáře Pražanů Tomáše Fryštáka a proměněné penaltě Jakuba Plška.

"Klokani" srovnali během deseti minut zásluhou Jakuba Podaného s Lukášem Hůlkou a ve čtvrté minutě nastavení rozhodl David Bartek. Pražané doma neprohráli ani potřetí v sezoně a připsali si druhou výhru. Se sedmi body se dostali před Hanáky na deváté místo tabulky.

Zlín v lize bodoval venku poprvé po osmi zápasech a připsal si druhé vítězství za sebou. Dva góly "Ševců" dal Tomáš Poznar a jednou se trefil Pablo Podio. Slezané dohrávali bez vyloučeného Pavla Zavadila. Opava počtvrté za sebou prohrála a doma podruhé po sobě neskórovala.

Další čtyři zápasy zakončí 6. kolo v neděli. Sparta přivítá Ostravu, Jablonec hostí Mladou Boleslav, Karviné se utká s Libercem a Plzeň se představí v Teplicích.

Statistika sobotních zápasů 6. ligového kola:

--------

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)

Branky: 48. a 62. Petržela. Rozhodčí: Zelinka - Hock, Leška. ŽK: Alvir (Příbram). Diváci: 4076.

SFC Opava - Fastav Zlín 0:3 (0:1)

Branky: 45.+2 a 90.+3 Poznar, 53. Podio. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Šimáček. ŽK: Žídek, Šulc, Dedič, Zavadil - Poznar. ČK: 89. Zavadil. Diváci: 2949.

Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 3:2 (0:1)

Branky: 62. Podaný, 72. Hůlka, 90.+4 Bartek - 38. vlastní Fryšták, 58. Plšek z pen. Rozhodčí: Lerch - Vaňkát, Ratajová - Hrubeš (video). ŽK: Hronek, Ugwu, Miller (asistent trenéra) - Radek Látal, Jemelka, Beneš, Nešpor. Diváci: 5375.