Slavia porazila Slovácko, Boleslav dala šest gólů Příbrami

foto Utkání 9. kola první fotbalové ligy: Slavia Praha - 1. FC Slovácko, 14. září 2019 v Praze. Josef Hušbauer (uprostřed) ze Slavie střílí gól, na zemi brankář Slovácka Radek Porcal.

Praha - Fotbalisté Slavie v utkání 9. ligového kola porazili Slovácko 3:0. Sešívaní udrželi neporazitelnost v sezoně a vedou tabulku o šest bodů před Plzní, která má k dobru pondělní dohrávku. Góly Pražanů vstřelili Josef Hušbauer, Vladimír Coufal a nedávná posila Lukáš Provod. Mladá Boleslav porazila Příbram 6:0 a vyrovnala nejvyšší výhru v sezoně. Stejným poměrem rozdrtil Jablonec doma ve 3. kole Slovácko. Po dvou gólech Boleslavi vstřelili Muris Mešanovič, Pavel Bucha a Nikolaj Komličenko. Severočeské derby mezi Libercem a Teplicemi skončilo remízou 1:1. Hosty poslal do vedení ve třetí minutě Petr Mareš, za Slovan v prvním poločase vyrovnal z penalty exteplický útočník Roman Potočný.

Statistika sobotních zápasů 9. ligového kola:

--------

Slovan Liberec - FK Teplice 1:1 (1:1)

Branky: 17. Potočný z pen. - 3. P. Mareš. Rozhodčí: Hrubeš - Kubr, Vaňkát. ŽK: Potočný - Řezníček. Diváci: 3218.

FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 6:0 (3:0)

Branky: 10. z pen. a 63. Mešanovič, 27. a 73. Bucha, 44. a 51. Komličenko. Rozhodčí: Dubravský - Flimmel, Vlček. ŽK: Komličenko, Šeda, Fulnek - Dramé, Šimek, Soldát. Diváci: 2822.

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 3:0 (2:0)

Branky: 19. Hušbauer, 30. Coufal, 78. Provod. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Královec (video). ŽK: Hovorka - Petržela, Hofmann, Reinberk. Diváci: 14.789.

1. Slavia 9 7 2 0 19:2 23
2. Plzeň 8 5 2 1 15:8 17
3. Mladá Boleslav 8 5 1 2 21:12 16
4. Jablonec 8 5 1 2 15:10 16
5. Olomouc 9 4 2 3 13:11 14
6. Slovácko 9 4 1 4 8:15 13
7. Ostrava 8 4 0 4 13:10 12
8. Sparta 8 3 2 3 16:14 11