Fotbalisté Realu ve španělské lize porazili Getafe, Atlético podlehlo Mallorce

foto Utkání 31. kola španělské fotbalové ligy Real Madrid - Getafe. Fotbalista Lucas Vazquez (uprostřed) z Realu Madrid se raduje z gólu, vpravo jeho spoluhráč David Alaba.

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid ve 31. kole španělské ligy doma zdolali Getafe 2:0 a přiblížili se titulu. V čele neúplné tabulky mají dvanáctibodový náskok před Sevillou. Mistrovské Atlético Madrid nečekaně prohrálo na Mallorce 0:1 a zůstalo čtvrté se ztrátou 15 bodů na městského rivala.

Real poslal do vedení ve 38. minutě Casemiro, pojistku dominantního "Bílého baletu" přidal v 68. minutě Vázquez. V sestavě čtrnáctého Getafe chyběl český reprezentant Jakub Jankto.

Atléticu, které v úterním úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů prohrálo na stadionu Manchesteru City 0:1, se nedařilo v obměněné sestavě ani proti Mallorce. Hosty několikrát podržel brankář Oblak, ale v 68. minutě nestačil na Muriqiho penaltu.

Svěřenci trenéra Simeoneho přerušili šestizápasovou vítěznou sérii. Domácí nováček naopak bodoval po sedmi porážkách za sebou a je sedmnáctý.

Výsledky 31. kola španělské fotbalové ligy

Cádiz - Betis Sevilla 1:2 (58. Alejo - 78. Tello, 85. Iglesias z pen.), Mallorca - Atlético Madrid 1:0 (68. Muriqi z pen.), Villarreal - Bilbao 1:1 (60. Pedraza - 43. Raúl García), Real Madrid - Getafe 2:0 (38. Casemiro, 68. Vázquez).

1. Real Madrid 31 22 6 3 63:26 72
2. FC Sevilla 31 16 12 3 44:22 60
3. FC Barcelona 29 16 9 4 57:29 57
4. Atlético Madrid 31 17 6 8 57:38 57
5. Betis Sevilla 31 17 5 9 56:37 56
6. San Sebastian 30 14 9 7 30:29 51
7. Villarreal 31 12 10 9 49:30 46
8. Bilbao 31 11 12 8 36:30 45