Fotbalisté Ostravy zahájili přípravu bez Lischky, ale s Faltou

foto Fotbalisté FC Baník Ostrava zahájili 3. ledna 2022 zimní přípravu na stadionu Bazaly v Ostravě. V popředí zleva jsou Šimon Falta, který přichází z Plzně na půlroční hostování s opcí, a Gigli Ndefe.

Ostrava - Už bez stopera Davida Lischky, ale s novou posilou Šimonem Faltou zahájili přípravu na jarní část sezony fotbalisté Ostravy. V pátém týmu tabulky došlo během posledních dnů i k dalším změnám.

Fotogalerie

Stoper Lischka, autor tří podzimních gólů, na odpolední sraz na Bazalech dorazil, ale už si sbalil jen věci a v úterý se má hlásit na úvodním tréninku Sparty, která si jej stáhla z hostování.

"David u nás byl na hostování, což znamená, že si jej Sparta mohla za splnění určitých podmínek a pod finanční sankcí stáhnout zpět, a to také udělala. Ta věc ještě není definitivně uzavřena," uvedl sportovní ředitel Alois Grussmann v oficiálním klubovém vyjádření.

Baník má o hráče nadále zájem, Sparta jej nabízí výměnou za nigerijského útočníka Yiru Sora a doplatek. Taková dohoda mezi kluby je ale zatím v nedohlednu, proto Lischka začíná přípravu na Letné.

Vedle Lischky v Ostravě scházeli také Adam Jánoš, Muhammed Sanneh a Ondřej Chvěja, kteří odcházejí na hostování do Karviné, ačkoliv gambijský bek zatím jen formou testů. Na první trénink naopak dorazili z hostování ve druhé lize Jiří Boula (Táborsko) a Lukáš Cienciala (Dukla Praha), běloruský reprezentant Arťom Koncevoj na úvodním tréninku ještě scházel, protože absolvoval zátěžové testy a do společné přípravy se zapojí v úterý.

Během úterka by měla Ostrava dotáhnout rovněž příchod stopera Martina Chlumeckého, který se nedohodl na prodloužení smlouvy s Teplicemi a v Baníku by mohl být náhradou za Lischku.

"O Davida Lischku stále usilujeme, máme o něj zájem a chceme, aby s námi zůstal. Ale musíme být připraveni i na to, že to třeba nevyjde, a proto se dotahuje příchod Chlumeckého, po kterém bychom ale sáhli tak jako tak. Je to mladý hráč, který má šanci se zlepšovat," řekl trenér Ondřej Smetana.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je pátek 27. května 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď