Fotbalisté Interu porazili i díky Džekově brance Fiorentinu a opět vedou ligu

foto Bonaventura z Fiorentiny se snaží překonat obranu Interu Milán. (21. září 2021)

Florencie - Fotbalisté Interu Milán otočili duel 5. kola italské ligy na hřišti Fiorentiny a po výhře 3:1 se vrátili do čela neúplné tabulky soutěže. Před druhou Neapolí, která má k dobru čtvrteční zápas se Sampdorií Janov, disponují jednobodovým náskokem. Fiorentina je s devíti body šestá.

Úřadujícího šampiona z Interu nezlomil ani nepříznivý vývoj utkání, když od 23. minuty prohrával po Sottilově trefě. "Nerazzurri" duel otočili dvěma rychlými brankami v úvodu druhé půle. Nejprve překonal brankáře Dragowského nekompromisní ranou Darmian a tři minuty nato dokonal obrat hlavičkou po rohovém kopu Džeko. Bosenský útočník zaznamenal čtvrtou soutěžní branku od příchodu z AS Řím.

Naději na vyrovnání zkomplikoval domácím González, který dostal nejprve v 78. minutě po protestech žlutou kartu a poté, co rozhodčímu ještě ironicky zatleskal, inkasoval i červenou a musel ze hřiště. Čtvrté vítězství Interu v ligové sezoně zpečetil proti oslabenému soupeři v závěru Perišič.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Boloňa - FC Janov 2:2 (49. Hickey, 85. Arnautovic z pen. - 55. Destro, 89. Criscito z pen.), Bergamo - Sassuolo 2:1 (3. Gosens, 37. Zappacosta - 44. Berardi), Fiorentina - Inter Milán 1:3 (23. Sottil - 52. Darmian, 55. Džeko, 87. Perišič).

1. Inter Milán 5 4 1 0 18:5 13
2. Neapol 4 4 0 0 10:2 12
3. AC Milán 4 3 1 0 8:2 10
4. Bergamo 5 3 1 1 6:4 10
5. AS Řím 4 3 0 1 11:5 9
6. Fiorentina 5 3 0 2 8:9 9
7. Boloňa 5 2 2 1 7:10 8
8. Lazio Řím 4 2 1 1 11:6 7