Fotbalisté finišují s přípravou na Kosovo, Novák vyléčil virózu

foto Ilustrační foto - Trenér české fotbalové reprezantace Jaroslav Šilhavý (vlevo) a jeho asistent Libor Sionko

Praha - Čeští fotbalisté finišují s přípravami na sobotní utkání kvalifikace mistrovství Evropy v Kosovu. Reprezentanti se dopoledne věnovali dalším rozborům soupeřovy hry na videu, odpoledne si naposledy zatrénují v Praze a v pátek už odletí do dějiště utkání Prištiny. Celý tým je zdravotně v pořádku včetně obránce Filipa Nováka, který prodělal menší virózu.

"Jak včera, tak dnes jsme měli video ohledně zápasu s Kosovem, věřím, že jsme dobře připraveni. Viděli jsme, že jsou šikovní hlavně dopředu. Mají problémy s defenzivou, ale do ofenzivy jsou kvalitní. Nebojí se hrát jeden na jednoho, udělat nějakou akci. Na to musíme dát pozor," řekl novinářům Novák.

Národní tým po dvou domácích červnových výhrách nad Bulharskem a Černou Horou poskočil na postupové druhé místo ve skupině a před třetím Kosovem má náskok bodu. Zápas v Prištině tak bude přímým soubojem o druhou příčku. V úterý reprezentanti zakončí zářijový blok utkáním v Černé Hoře.

"Samozřejmě čím víc se ten zápas blíží, nějaká nervozita tam je, ale ne nějaká přehnaná. Musíme si věřit a potvrdit ty dvě domácí výhry, abychom si to nepokazili," uvedl Novák.

Obránce tureckého Trabzonsporu měl na začátku týdne drobné zdravotní problémy, ale teď už je v pořádku. Český tým se tak připravuje na Kosovo v kompletním složení. "Asi jsem si přivezl nějakou střevní virózu z Turecka. Ondra Čelůstka říkal, že to měl před týdnem taky, moje přítelkyně si to taky dovezla. Asi tam něco řádilo. Jeden trénink jsem vynechal, den jsem se vyležel v posteli, ale už se cítím dobře," uvedl Novák.

Český tým se v pátek dopoledne přesune do Prištiny. Po sobotním duelu s Kosovem pak letecky zamíří do Podgorici, kde se bude chystat na utkání s Černou Horou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je středa 26. února 2020

Očekáváme v 7:00 3°C

Celá předpověď