Fotbalisté Augsburgu porazili Wolfsburg, v závěru nastoupil i Morávek

foto Fotbalista Wolfsburgu Xaver Schlager (vlevo) a Mads Pedersen z Augsburgu v utkání 28. kola německé ligy.

Berlín - Fotbalisté Augsburgu porazili v 28. kole německé ligy Wolfsburg 3:0 a vzdálili se sestupovým příčkám na tři body. Navíc mají na čtrnáctém místě zápas k dobru. V dresu vítězného týmu nastoupil v závěru český záložník Jan Morávek, který vystřídal v 89. minutě Arneho Maiera. Brankář Tomáš Koubek zůstal na lavičce náhradníků.

Augsburg se ujal vedení už v úvodní minutě zápasu, kdy se po 49 sekundách prosadil povedenou ranou Iago. Hosté sice soupeře přestříleli 17:13, po hodině hry ale inkasovali podruhé zásluhou Niederlechnera. V 69. minutě pojistil domácím tři body Pedersen.

Augsburg vstřelil Wolfsburgu tři branky v německé soutěži poprvé v historii a přiblížil se v tabulce "Vlkům" na rozdíl dvou bodů. Wolfsburg prohrál v bundeslize potřetí za sebou.

Německá fotbalová liga - 28. kolo:

Augsburg - Wolfsburg 3:0 (1. Iago, 62. Niederlechner, 69. Pedersen), Mönchengladbach - Mohuč 1:1 (33. Embolo - 73. Onisiwo).

1. Bayern Mnichov 28 21 3 4 85:29 66
2. Dortmund 28 18 3 7 68:42 57
3. Leverkusen 28 15 6 7 68:42 51
4. Lipsko 28 14 6 8 61:31 48
5. Freiburg 28 12 9 7 44:33 45
6. Hoffenheim 28 13 5 10 50:42 44
7. Union Berlín 28 11 8 9 34:38 41
8. Kolín nad Rýnem 28 10 10 8 38:41 40