Fotbalista Hilál podepsal se Slavií smlouvu do června 2022

foto Fotbalista Júsuf Hilál v dresu Bohemians Praha 1905.

Praha - Fotbalista Júsuf Hilál po přestupu z Bohemians 1905 do Slavie podepsal s červenobílými smlouvu do června 2022. Pětadvacetiletý bahrajnský reprezentační útočník na jaře ještě zůstane na hostování v Ďolíčku, protože po návratu z nadcházejícího mistrovství Asie by měl na adaptaci v novém klubu minimum času. Na půlroční hostování přišel do Bohemians 1905 ze Slavie obránce Lukáš Pokorný.

"Vrátí se až na konci zimní přípravy. Byla by pro něj velmi složitá adaptace v týmu, navíc s konkurencí, která tu je. Pro jeho další vývoj bude jedině dobře, když bude mít možnost pokračovat v tom, co začal v Bohemce, tedy v adaptaci na české prostředí a českou ligu. Získá tam více prostoru, než by měl u nás," řekl pro klubový web sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar.

Hilál přišel do české lize v létě a v podzimní části nejvyšší soutěže dal pět gólů, což z něj dělá nejlepšího střelce Bohemians. "Júsuf nás velmi zaujal svými výkony v podzimní části ligy. Vidíme v něm komplexního útočníka s výbornými dispozicemi," uvedl Nezmar.

"Navíc může udělat ještě velký progres, neboť do nedávna nefungoval v profesionálním prostředí. Teprve v momentě, kdy bude v delším horizontu trénovat náročnějším způsobem, může ukázat, co v něm doopravdy je," doplnil Nezmar.

Hilál bere přestup do Slavie jako vrchol dosavadní kariéry. "Posledních několik měsíců pro mě bylo snových. Rád bych poděkoval Bohemce za šanci, kterou jsem dostal, a Slavii za tuto velkou příležitost. Oceňuji, že budu součástí historie takového klubu, jakým Slavia je. Zdravím všechny z Asie a nemůžu se dočkat, až se uvidíme v Praze. Udělám, co bude v mých silách, abych pomohl Bohemce za všechno, co pro mě udělali. A v létě už budu bojovat za slavnou Slavii," prohlásil.

Pokorný odešel ze Slavie na hostování do Bohemians 1905

Obránce Lukáš Pokorný podle očekávání odešel ze Slavie na půlroční hostování do jiného vršovického celku Bohemians 1905. "Klokani" příchod pětadvacetiletého fotbalisty potvrdili na svém webu.

Pokorný do Slavie přestoupil před rokem z francouzského Montpellieru, ale v Edenu se i vinou zdravotních problémů neprosadil a nastoupil jen do pěti ligových zápasů. Jeho pozice ve Slavii oslabila i nynějším příchodem dalšího stopera Alexe Krále.

Bývalý kapitán a odchovanec Liberce Pokorný v české nejvyšší soutěži dohromady zasáhl do 65 utkání a vstřelil dvě branky. Jednou nastoupil za národní tým.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je čtvrtek 14. listopadu 2019

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď