Fotbalista Boateng dostal za napadení expartnerky pokutu 46 milionů

foto Německý fotbalista Jerome Boateng.

Mnichov - Bývalý německý fotbalový reprezentant Jérome Boateng musí za fyzické a verbální napadení bývalé partnerky zaplatit pokutu 1,8 milionu eur (46 milionů korun). Dlouholetý obránce Bayernu Mnichov při dnešním soudním projednávání případu vinu odmítl. Podle obvinění napadl v červenci 2018 na dovolené v Karibiku Sherin Senlerovou, s níž má dvojčata.

Podle obžaloby Boateng ženu udeřil, dal jí pěstí, kousl ji do hlavy a shodil na zem. Podle agentury DPA státní zastupitelství obvinilo mistra světa z roku 2014 také z toho, že na partnerku hodil skleněnou lampičku a chladicí pytel.

Třiatřicetiletý Boateng u soudu uvedl, že se Senlerová chovala agresivně a urážlivě během hádky kvůli karetní hře. Údajně ho uhodila a poranila mu ret a upadla, když se ji snažil odstrčit. Popřel, že by po ní mrštil lampičku, jež podle něj spadla na zem, když hodil na stůl polštář. Soud ho ale uznal vinným a vyměřil mu pokutu ve výši 60 denních sazeb po 30.000 eur.

Dnešek byl jediným naplánovaným dnem soudního procesu, jenž byl odložen kvůli koronavirovým opatřením.

Boateng letos po deseti letech skončil v Bayernu a podepsal dvouletou smlouvu v Lyonu. V národním týmu odehrál do roku 2019 šestasedmdesát zápasů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď