Ford končí s Fiestou kvůli elektromobilům

foto Ford Explorer

Automobilka Ford v nejbližších dnech skončí s produkcí svého tradičního modelu Fiesta ve svém závodě v Kolíně nad Rýnem. Informaci přinesl britský magazín Autocar s odvoláním na dobře informované zdroje z evropského zastoupení americké značky.

Klasický městský hatchback Fiesta, který se po celou svoji historii dlouhou 47 let nabízel výhradně se spalovacími pohonnými jednotkami, musí uvolnit prostor pro nový elektrický crossover Ford Explorer.

Automobilka již představila jeho vzhled, ale zatím neuvedl žádné technické parametry. Tiskové oddělení značky jen informovalo, že bude míst schopnost dobít svoji baterii z 10 na 80 procent za méně než 25 minut.

Vůz, který využije řadu technických řešení souvisejících se speciální platformou MEB koncernu Volkswagen, bude jedním z devíti plně elektrických vozů připravovaných Fordem ke vstupu na evropský trh do roku 2024. V Kolíně nad Rýnem budou zdejší zaměstnanci vyrábět dva. Kromě Exploreru ještě další sportovnější crossover. V rumunské Craiově má vznikat elektrická verze menšího modelu Puma a menší dodávky E-Transit Courier a E-Tourneo Courier.

Již v roce 2026 má elektrická divize Fordu Model e prodávat na našem kontinentu 600 tisíc elektromobilů. Za další čtyři roky pak značka s modrým oválem vyřadí ze své nabídky v Evropě veškerá spalovací auta.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 9:00 17°C

Celá předpověď