Ford již představil policejní verzi elektrického F-150 Lightning

foto PR - Před produkční ukázka

Americká automobilka, kterou charakterizuje typický modrý ovál, dodává své výrobky policejním složkám v USA již více než 70 let. A hodlá v tom pokračovat také v elektrické éře.

Nyní představila F-150 Lightning Pro Special Service Vehicle, což je její první elektrický pick-up se speciálními úpravami.

Ty samozřejmě spočívají v montáži výstražných majáků či vysílaček, ale také v řadě dalších drobností. Například vpředu jsou sedačky se speciálními odolnými potahy a s upraveným tvarem pro lepší nastupování a vystupování policistů, na jejichž bocích jsou pouzdra se zbraní. V opěradlech jsou navíc zabudované neprůstřelné plechy.

Vzadu jsou pak sedačky s potahem z umělé hmoty, což zajistí snadnější očistu, stejně jako v případě vinylové podlahy.

Na korbě je speciální uzamykatelný box pro převoz potřebného vybavení.

Ford při představení vozidla upozornil, že využívání elektromobilu v policejních službách má řadu dalších výhod, které souvisejí s velkou zásobou elektřiny, kterou si veze s sebou. Například ji lze využívat pro osvětlení nehod nebo míst zločinů v noci.

Policejní verze má samozřejmě také pořádně výkonnou pohonnou jednotku. Ta umožňuje zrychlení z nuly na rychlost 60 mil v hodině (96 kilometrů v hodině) pod čtyři sekundy.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď