Ford chystá elektrické pick-upy také pro Evropu

foto PR - Ford Ranger 2023

Není pravděpodobné, že by se v nejbližší době u evropských dealerů značky s modrým oválem začal prodávat elektrický pick-up F-150 Lightning. Vyplývá to z informací, které má redakce Autonaelektřinu.cz k dispozici z dobře informovaných zdrojů.

Naopak je vysoce pravděpodobné, že se v horizontu několika příštích let zákazníci Fordu na našem kontinentu dočkají menších osobních vozů s korbou poháněných čistě elektrickou energií.

Jak totiž upozornil portál CarBuzz, Ford podal v Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) žádost o zaregistrování ochranných známek na vozidla Maverick Lightning a Ranger Lightning.

V obou případech se jedná o pick-upy menší velikosti než je zmiňovaný F-150. Zatímco v závěru loňského roku představená nová generace modelu Ranger je stále díky klasickému žebřinovému rámu do značné míry pracovním nástrojem, menší Maverick je již spíše stylovým autem se samonosnou karosérií.

Jde tak o další potvrzení toho, že Ford chystá rychlou elektrifikaci právě v kategorii pick-upů, v níž je již tradičně na trhu silným hráčem. První důležitou indicií v tomto směru bylo dubnové prohlášení nejvyššího šéfa Fordu Jima Farleye. Ten uvedl, že v Tennessee již připravují výrobu jiného elektrického pick-upu než je F-150 Lightning.

Jak nový Ford Ranger, tak Maverick jsou nyní zkonstruované tak, aby do nich bylo možné implementovat čistě elektrický pohon.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď