Fond IFIS podal u soudu insolvenční návrh na Arca Investments

foto Soud, rozsudek, kladívko - ilustrační foto.

Praha - Investiční fond IFIS podal ve čtvrtek u Městského soudu v Praze insolvenční návrh na společnost Arca Investments. IFIS uvedl, že se snaží v zájmu věřitelů prosadit řešení úpadku v ČR, přestože dlužník formálně sídlí na Slovensku. IFIS provádí kroky ke sjednocení věřitelské základny a vykupuje pohledávky vůči finanční skupině ARCA, sdělil fond dnes ČTK.

Česko-slovenská investiční skupina Arca se dostala do potíží v souvislosti s koronavirovou krizí, v Česku a na Slovensku její větve již získaly soudní ochranu před věřiteli. Skupina podle svého většinového spoluvlastníka Rastislava Veliče nevyplatí v plné míře všechny své závazky v hodnotě stovek milionů eur a chce dosáhnout restrukturalizace pod ochranou soudů.

Velič podle slovenského Denníku E očekává, že klienti skupiny při oddlužení získají zpět výrazně či určitě více než polovinu svých peněz. "Před koronakrizí byly naše závazky a hodnota majetku Arcy na vyrovnané hodnotě zhruba jedné miliardy eur (cca 26,5 miliardy Kč). Koronakrize, samozřejmě, hodnotu firem o něco snížila," uvedl Velič. Arca má stovky věřitelů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 24. října 2020

Očekáváme v 19:00 12°C

Celá předpověď