Florbalistky prohrály v přípravě ve Finsku s domácím výběrem 3:5

foto Florbal, ženy - ilustrační foto.

Eerikkilä (Finsko) - České florbalistky podlehly v přípravném utkání v Eerikkilä domácímu Finsku 3:5, přestože vedly 2:0 i 3:2. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci nezabránila porážce kapitánka Eliška Krupnová. Druhý test s Finkami také v Eerikkilä čeká český tým v sobotu opět od 16:00.

"Zprvu to byl opravdu přátelský zápas. Finská první třetina nebyla vůbec dobrá. Bylo mi jasné, že od druhé třetiny přidají, což udělaly, a postupně začaly být víc na míčku a dostávat se do lepších střeleckých pozic," řekla webu Českého florbalu Krupnová.

I přes nepříznivý výsledek ale našla kapitánka českého národního týmu pozitiva. "Hrály jsme dost s míčkem a mnohem lépe než v předchozích zápasech. Říkaly jsme si, že to je něco, co je proti Finsku potřeba a musíme to dělat. Špatná nebyla ani obrana, i když tam bylo pár chyb, které Finky potrestaly,” litovala Krupnová.

Svěřenkyně trenéra Saschy Rhynera sehrály první duel od září loňského roku, kdy porazily v Praze dvakrát Slovensko (13:1 a 10:3). Vstup do utkání se jim podařil. V čase 10:55 otevřela po šikovné zadovce Krupnové skóre Michaela Kubečková a v 16. minutě zvýšila Krupnová.

Finky sice ve 23. a 24. minutě během 97 sekund vyrovnaly, když se prosadily My Kippiläová a Sara Piispaová, ale za tři a půl minuty vrátila českému týmu vedení v přesilové hře Krupnová.

Krátce po polovině utkání ale smazala ztrátu Veera Kauppiová a pět minut před koncem otočila stav druhým gólem v utkání Piispaová. Při power play Rhynerova výběru pojistila 11 sekund před koncem výhru do prázdné branky Oona Kauppiová.

"Prohrály jsme, ale byly jsme Finsku minimálně rovnocenným soupeřem, ne-li na začátku lepším. Utekla nám chvilka ve druhé třetině, což nás mrzí. Zítra do toho musíme jít s čistou hlavou. Víme, že na ně máme," doplnila další útočnice Eliška Chudá, která v reprezentaci debutovala.

"Změna je to oproti juniorkám veliká. Tempo je tu na úplně jiné úrovni. Jsem ráda, že jsem dostala možnost si tu zahrát, a jsem i vděčná za to, že je tu super tým a že mě holky mezi sebe takhle pěkně přijaly," dodala opora pražského Chodova.

Finsko - ČR 5:3 (0:2, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Kippiläová (V. Kauppiová), 24. Piispaová (V. Kauppiová), 32. V. Kauppiová (Kippiläová), 55. Piispaová (Kippiläová), 60. O. Kauppiová - 11. Kubečková (Krupnová), 16. Krupnová (Ratajová), 28. Krupnová (Ratajová). Rozhodčí: Kirjonen, Sirkka (oba Fin.). Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 10.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je středa 28. července 2021

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď