Florbalistky FBC Ostrava prohrály v semifinále Poháru mistryň s TPS Turku

foto Florbal - ilustrační foto.

Lempäälä (Finsko) - Florbalistky FBC Ostrava podlehly v semifinále Poháru mistryň ve finském městě Lempäälä TPS Turku 2:4. Svěřenkyně trenéra Jakuba Robenka budou hrát v neděli od 9:00 SEČ se švýcarským celkem Kloten-Dietlikon Jets, který podlehl švédskému Thorengruppenu 2:8. Florbalisté Mladé Boleslavi podlehli v semifinále Poháru mistrů ve Finsku favorizovanému švédskému Falunu 1:6.

Finské šampionky se dostaly do vedení v čase 17:20 díky Meri-Helmi Höynäläově, ale bleskově za šest vteřin odpověděla Pavlína Bačová. Ve 24. minutě vrátila TPS náskok Milla Nordlundová. Před polovinou utkání Ostravanky opět smazaly ztrátu díky Lindě Pudišové.

Potřetí poslala celek z Turku 115 sekund před koncem druhé části do vedení Laura Rantanenová. Ve 44. minutě překonala Veroniku Tomšovou ještě Ina Leminenová a dovršila výsledek.

"Byl to pro nás velice těžký zápas, protože finská liga je na vyšší úrovni než česká extraliga. Na utkání jsme se dobře připravily, ale bohužel jsme prohrály. Musíme teď dobře zregenerovat, nachystat se na Jets a doufám, že vyhrajeme," řekla útočnice českých mistryň Denisa Kotzurová webu Mezinárodní florbalové federace.

Florbalisté Mladé Boleslavi prohráli v semifinále s Falunem 1:6

Florbalisté Mladé Boleslavi podlehli v semifinále Poháru mistrů ve Finsku favorizovanému švédskému Falunu 1:6. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí zazářila opora švédské reprezentace Alexander Galante Carlström. V neděli od 12:00 čeká tým trenéra Petra Novotného duel o bronz s Grasshopper Curych, který podlehl pořádajícímu Classic 3:8.

Mladoboleslavský brankář Lukáš Bauer držel čistý štít do času 25:36, kdy jej překonal v přesilové hře Galante Carlström. Za 106 sekund zvýšil v další početní výhodě Rasmus Enström. V polovině druhé třetiny sice zkorigoval stav Filip Zakonov, ale ve 34. minutě vrátil sedminásobnému švédskému šampionovi dvoubrankový náskok Emil Lundmark.

Sedm sekund před druhou pauzou ještě neproměnil trestné střílení Galante Carlström, ale ve 46. minutě už se druhé trefy v utkání dočkal. V čase 57:37 při power play Mladé Boleslavi zamířil do prázdné branky Victor Wettegren a za 26 sekund ještě dovršil výsledek Malte Lundmark.

"Hráli jsme proti pravděpodobně nejlepšímu týmu současnosti. Měli jsme proti němu taktiku, které jsme se drželi asi 40 nebo 45 minut. Hráli jsme celkem dobře a snažili jsme se držet na balonku. Ale soupeř byl lepší a musíme mu dát kredit," řekl mladoboleslavský útočník Milan Tomašík webu Mezinárodní florbalové federace.

Doufá, že jeho tým uspěje v duelu o třetí místo. "Musíme zregenerovat, protože jsme hráli pozdější zápas. Musíme se dobře najíst a odpočinout si. Věděli jsme, že budeme mít dva zápasy ve dvou dnech. Těšíme se na to," dodal Tomašík.

Výsledky Poháru mistryň ve florbalu

TPS Turku - FBC Ostrava 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Höynälä (Maikolaová), 24. Nordlundová (Saariová), 39. Rantanenová (Alanková-Salinenová), 44. Leminenová (Rantanenová) - 18. Bačová (Chúpeková), 29. Oudišová (P. Hudáková). Rozhodčí: Andersson, Eliasson (oba Švéd.). Bez vyloučení. Diváci: 427.

Thorengruppen IBK (Švéd.) - Kloten-Dietlikon Jets (Švýc.) 8:2 (4:0, 0:0, 4:2).

Pohár mistrů ve florbalu

Mladá Boleslav - IBF Falun 1:6 (0:0, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 31. Zakonov (Tomašík) - 26. Galante Carlström (M. Lundmark), 28. Enström (Galante Carlström), 34. E. Lundmark (E. Johansson), 46. Galante Carlström (J. Samuelsson), 58. Wettergren (Backby), 59. M. Lundmark (Galante Carlström). Rozhodčí: Ellis, Sjögren (oba Fin.). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 475.

SC Classic - Grasshopper Curych 8:3 (6:1, 2:1, 0:1)

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 22. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď