FIS chce výrazně zredukovat počet sjezdových lyžařů v závodech SP

foto Ilustrační foto - Norský lyžař Aksel Lund Svindal ve sjezdu SP v Kvitfjellu.

Soldeu (Andorra) - Mezinárodní lyžařská federace (FIS) chce zatraktivnit mužský Světový pohár ve sjezdovém lyžování výrazným snížením počtu účastníků. Oproti současným zhruba 80 startujícím by jich v budoucnu mělo být nejvýše 45 až 50. Redukce se nejprve dotkne alpských velmocí typu Rakouska, Švýcarska a Francie.

Šéf mužských závodů SP Markus Waldner rakouské agentuře APA potvrdil, že cílem je udělat ze závodů exkluzivnější a atraktivnější zboží. "Na snížení počtu účastníků je velký tlak od televize," řekl. "Průměrně 80 lyžařů na startu, to už není žádný Světový pohár. Organizovat závod v Söldenu s 92 jezdci je komplikované," dodal Waldner s vyhlídkou na úvodní díl SP na rakouském ledovci, jenž se pojede za necelé čtyři týdny.

K prvnímu kroku dojde už tuto zimu, poté co velmoci souhlasily se snížením své národní kvóty na sedm závodníků. "Pak bude následovat druhý krok, během nějž přijdou o místa i průměrné a malé země," uvedl Waldner.

O harmonogramu snižování počtu účastníků a konečném čísle se bude ještě jednat, především po skončení sezony na jarním zasedání v Dubrovníku. Velký řez by mohl přijít zhruba za dva roky.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je pátek 14. prosince 2018

Očekáváme v 15:00 -1°C

Celá předpověď