Firma příští týden odklidí stánky ze Staroměstského náměstí

foto Zavřené stánky na Staroměstském náměstí 26. listopadu 2021 v Praze. Trhy se tam měly konat od soboty 27. listopadu do 6. ledna 2022, kvůli vládním opatřením proti covidu ale nebudou.

Praha - Společnost Taiko, která měla pro hlavní město pořádat zrušené vánoční trhy, začne v pondělí ze Staroměstského náměstí odstraňovat stánky. ČTK to řekla její mluvčí Hana Tietze. Práce podle ní začnou kolem poledne a odvoz největších částí zařízení se uskuteční v noci. Trhy měly začít 27. listopadu a trvat do 6. ledna, firma je však v důsledku vládního zákazu zrušila. Vedení města postup vlády kritizuje.

Pracovníci firmy podle mluvčí začnou v pondělí s odvozem výzdoby trhů, poté demontují a odvezou střechy stánků. Stánky samotné pak budou pravděpodobně odváženy přes noc, aby firma zbytečně nekomplikovala dopravu v centru metropole. Zařízení by mělo z náměstí kompletně zmizet do úterního rána, dodala Tietze. Velký vánoční strom na náměstí zůstane.

Vláda od minulého pátku zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů. Na veřejných místech lidé také nesmí pít alkohol. Zástupci magistrátu i Taika postup vlády kritizovali. Nedává podle nich smysl, aby zůstala otevřená obchodní centra, ale ve venkovních stáncích byl prodej vánočního zboží znemožněn.

Město vyzvalo vládu, aby opatření přehodnotila a aby připravila kompenzace pro trhovce, kteří zrušením trh přišli o příjmy a výsledky mnohaměsíční práce. Praha podle radního Jana Chabra (TOP 09) také plánuje od trhovců, kteří budou mít zájem, zboží nakoupit a připravit z něj balíčky například pro zaměstnance svých příspěvkových organizací. Radní dodal, že město počítá i s tím, že firmě Taiko zaplatí náklady na instalaci velkého vánočního smrku na Staroměstském náměstí a bude jednat o odpuštění nájemného, které firma měla na základě smlouvy městu platit.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 16. ledna 2022

Očekáváme v 9:00 0°C

Celá předpověď