Firma No-H2O myje auta bez vody, akcionářem bude tenista Štěpánek

foto Ilustrační foto - Tenista Radek Štěpánek děkuje fanouškům při jeho rozlučce s tenisovou kariérou 18. října 2018 v pražské 02 areně.

Praha - V ekologickém projektu No-H2O, který nabízí ruční mytí automobilů bez použití vody, se angažuje bývalý tenista Radek Štěpánek. Do firmy No-H2O vstoupí jako akcionář, řekla dnes ČTK Dominika Uhrová ze společnosti Vanilla PR. Štěpánek předloni ukončil tenisovou kariéru, nyní se kromě rodiny se věnuje obchodním aktivitám.

"Věnuji se především ekologickým projektům a jedním z nich je No-H2O. Dokážeme nabídnout zákazníkům mytí automobilu bez použití vody, což znamená, že v průměru ušetříme 135 litrů vody za jedno umyté auto. Každý ušetřený litr se počítá," uvedl Štěpánek, který se angažuje také například projektech regulace palivových aditiv. Při čištění auta bez vody speciální přípravky vytvoří kolem nečistot obal a utěrkami z mikrovláken se odstraní.

Společnost No-H20 vznikla v Irsku v roce 2007. Za jejím vznikem stojí automobilový závodník GT3 Emmet O’Brien. Vychází ze zásady, že prakticky všechno lze vyčistit bez použití vody.

Štěpánek, který loni v listopadu oslavil čtyřicátiny, se tenisu profesionálně věnoval od roku 1996. Vyhrál pět turnajů ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře. V letech 2012 a 2013 získal s českou reprezentací Davis Cup. Na olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro získal bronzovou medaili ve čtyřhře. Konec kariéry ohlásil v listopadu 2017. Loni mu prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy v oblasti sportu. Štěpánek je podruhé ženatý s bývalou tenistkou Nicole Vaidišovou, se kterou mají dceru Stellu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pondělí 26. srpna 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď