Finanční úřad zajistil u dlužníků peníze i majetek za 19,3 mil.Kč

foto Příkaz k exekuci, exekuce, exekutor, desky, složka - ilustrační foto.

Praha - Pracovníci pražského finančního úřadu ve spolupráci s celníky zabavili ve čtvrtek daňovým dlužníkům peníze v hotovosti a majetek v celkové hodnotě dosahující téměř 19,3 milionu korun. Při jednodenní exekuční akci navštívili 33 firem či lidí, jejichž celkový daňový nedoplatek převyšoval 26 milionů korun, a to především na dani z přidané hodnoty. ČTK o tom dnes informovala Radka Musilová z Finančního úřadu pro hlavní město Prahu.

Správci daní zabavili finanční částku 18,289 milionu korun v hotovosti a na bezhotovostních převodech, dále tři motorová vozidla a další movité věci v odhadované hodnotě téměř milion Kč. Mezi nimi byly podle Musilové alkohol, tiskárny, notebooky nebo například mandl či napařovací box.

"Akce Vinohrady se řadí mezi úspěšné exekuční akce, které se ukazují být efektivním nástrojem boje proti neplacení daní. Zároveň také naplňuje preventivní funkci," sdělila Musilová. Někteří daňoví dlužníci, které zatím exekuční akce nepostihly, se totiž po zveřejnění zátahů v médiích sami dostaví na finanční úřad a buď zcela uhradí svůj daňový nedoplatek, nebo si s úředníky domluví splátky, uvedla již dříve finanční správa.

Loni finanční úřady získaly více než třetinu ze 37,3 miliardy korun vymáhaných daňových nedoplatků. Úspěšnost vymáhání nedoplatků tak ve srovnání s předchozím rokem stoupla.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je pondělí 24. září 2018

Očekáváme v 21:00 10°C

Celá předpověď