Finálový den Českého poháru basketbalistek byl odložen

foto Ilustrační foto - Utkání Evropského poháru basketbalistek - skupina D: Gorzów - KP Brno, 19. ledna 2021 v Brně. Trestný hod v podání Evy Kopecké z Brna.

Chomutov - Dnešní finálový den České poháru basketbalistek v Chomutově byl z preventivních důvodů kvůli možné koronavirové nákaze v týmu finalistek z KP Brno odložen. Podezření na nemoc covid-19 ukázal pozitivní test u jedné z hráček. Brňanky měly od 18:30 bojovat o triumf s favorizovaným USK Praha.

Hrát se nebude ani duel od 3. místo mezi domácím Chomutovem a pražskou Slavií, který měl začít v 15:00. Česká basketbalová federace předběžně uvažuje o dohrání zápasů o medaile v druhé polovině dubna po skončení ligového play off.

"Už před turnajem jsme se rozhodli, že v pátek dopoledne preventivně otestujeme všechny týmy, i když nám včera přesně podle regulí předkládaly negativní testy ze čtvrtečního rána. Podle pravidel by na ně mohly odehrát i dnešní zápas, ale chtěli jsme mít jistotu," uvedl v tiskové zprávě generální sekretář České basketbalové federace Michal Konečný.

Zápasy Českého poháru se řídí covidovým protokolem ŽBL a na základě pravidel a vládní výjimky pro profesionální sportovce je povinnost před zápasem předložit test ne starší 48 hodin.

Tým Králova Pole, který ve čtvrtečním semifinále vyhrál nad Chomutovem 74:57, měl stejně jako ostatní celky negativní výsledky testů z rána před startem Final Four a také z pondělka. USK postoupil do finále díky vítězství nad Slavií 112:41.

"Při dnešním preventivním testování bylo antigenním testem zachyceno podezření na onemocnění covid-19 u jedné hráčky KP Brno. Hráčka byla okamžitě odeslána do izolace a absolvuje PCR test, který onemocnění vyvrátí, nebo potvrdí," doplnil Konečný.

Přestože podle protokolu by se zápasy mohly odehrát, protože celý tým musí do karantény až ve chvíli, kdy jsou pozitivně testovány tři hráčky a více, preventivně byly odloženy.

"V rámci prevence a bezpečnosti jsme se tak rozhodli. Přijde nám fér v této těžké době neriskovat větší rozšíření onemocnění covid-19 mezi týmy RENOMIA ŽBL. Na tomto řešení se shodli všichni čtyři účastníci pohárového finále," dodal Konečný.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je úterý 13. dubna 2021

Očekáváme v 19:00 6°C

Celá předpověď