Filmový producent Weinstein byl propuštěn na kauci

foto Ilustrační foto - Filmový producent Harvey Weinstein u soudu v New Yorku.

New York - Americký soudce propustil na kauci filmového producenta Harveyho Weinsteina, zadržovaného na základě obvinění ze sexuálního útoku už od třetí ženy. Weinsteinův právní zástupce ale podle agentury AP očekává, že vůči jeho mandantovi budou vznesena další obvinění.

Weinsteinův právník Ben Brafman dnes u newyorského soudu argumentoval, že neexistuje žádný důvod pro obavy, že by se jeho 66letý mandant mohl pokusit o útěk. Weinstein podle něj pokládá všechna obvinění za falešná.

Nová obvinění proti Weinsteinovi byla oznámena začátkem měsíce. Producent byl přitom už v květnu obviněn ze znásilnění a dalších sexuálních zločinů, kterých se dopustil na dvou ženách. V květnu se sám dostavil na služebnu policie na Manhattanu a soud jej posléze propustil na kauci jednoho milionu dolarů (22 milionů Kč).

Weinsteina obvinilo v posledních měsících ze sexuálních útoků více než 70 žen, včetně hereček Salmy Hayekové či Gwyneth Paltrowové. Jeho případ následovala záplava dalších odhalení podobných činů a byl také u zrodu celosvětové kampaně proti obtěžování a sexuálnímu násilí na ženách.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 13:00 15°C

Celá předpověď