Filmový festival Za hradby zahájí v Terezíně snímek Transport z ráje

foto Ilustrační foto - V Terezíně se 19. května konala vzpomínková akce k uctění obětí nacistické perzekuce Terezínská tryzna 2013.

Terezín (Litoměřicko) - Film Transport z ráje 17. října v 17:00 zahájí v kinosále Muzea ghetta Terezín nový filmový festival Za hradby. Akce nabídne repertoár snímků s tematikou Terezína, holokaustu a druhé světové války. Novináře o tom dnes v tiskové zprávě informoval mluvčí Památníku Terezín Stanislav Lada.

Podzimní termín snímku Zbyňka Brynycha Transport z ráje koresponduje s 81. výročím prvního židovského transportu do Lodže a vzniku terezínského ghetta. Od premiéry filmu, který byl natočen na motivy povídkové knihy Arnošta Lustiga Noc a naděje, navíc letos uplynulo 60 let. Titul se točil v Terezíně a proměnil tehdy celé město v kulisy filmu.

Projekci v Terezíně zahájí beseda, které se zúčastní filmová historička Markéta Bártová z Národního filmového archivu, Eva Lustigová - dcera Arnošta Lustiga a svou vzpomínku zaslala také herečka Helga Čočková. Podrobnější program festivalu zveřejní Památník Terezín brzy, další filmy se budou promítat v průběhu celého příštího roku.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď