Filmaři využili prázdnou Prahu k natáčení dokumentu o zvířatech

foto Štáb filmařů natáčí v těchto dnech v liduprázdné metropoli zasažené vládními opatřeními proti šíření koronaviru dokument Planeta Praha. Na záběru je Staroměstské náměstí bez lidí.

Praha - Zřejmě jediné filmové natáčení, které se nyní koná v Česku zasaženém vládními opatřeními proti šíření koronaviru, má jako hlavní hrdiny zvířata. Hlavní hrdiny, kteří nemusí mít roušky, doplňuje pouze minimální štáb filmařů, kteří v liduprázdné metropoli natáčí dokument Planeta Praha. ČTK o tom za tvůrce informovala Martina Reková. Projekt navazuje na dokument o české přírodě Planeta Česko z roku 2018, který měl statisícovou návštěvnost v kinech a dostal řadu filmových ocenění včetně nominace na Českého lva.

Fotogalerie

Přírodu české metropole, v níž se jeho hrdinové mohou díky liduprázdných ulic a prostranství cítit už několik týdnů jako v opravdové divočině, natáčí od dubna štáb pod vedením režisérů Mariána Poláka a Jana Hoška.

Žánrově bude Planeta Praha takzvaným wildlife dokumentem, který odkryje rozmanité způsoby adaptace živočichů a rostlin na městské prostředí. To vše na konkrétních a známých místech Prahy, jako jsou například Petřínské sady, Valdštejnská zahrada, Olšanské hřbitovy, areál Thomayerovy nemocnice v Krči nebo zoologická zahrada v Troji. Aktéry jsou špačci, kosi, sokoli, vodní ptáci, nutrie, brouci roháči, hrobaříci, motýli, netopýři, křečci nebo mufloni a mnoho dalších druhů.

"Zavedená omezení volného pohybu osob nám paradoxně pomohla k naprosto unikátním záběrům prázdných ulic, které využijeme jako podklady k trikovým záběrům zástavby mizející v divoké vegetaci. Příroda nám virovou epidemií pomáhá víc, než bychom si přáli. A ještě na tom ušetříme," uvedl producent Radim Procházka.

Natáčení potrvá do konce příštího roku a premiéru plánuje distribuční společnost Aerofilms na jaro 2022.

Přírodovědné dokumenty patří u českých diváků k nejoblíbenějším, většina produkce se však zaměřuje na exotická zvířata v dalekých krajích. Marián Polák už ale svou předchozí Planetou Česko dokázal, že tuzemská příroda nabízí vzrušující prostředí, které si co do pestrosti a dobrodružnosti v ničem nezadá s exotickými krajinami.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 9. března 2021

Očekáváme v 13:00 3°C

Celá předpověď