Filmař Besson nebude stíhán kvůli obvinění ze znásilnění

foto Francouzský režisér Luc Besson.

Paříž - Pařížská prokuratura po devíti měsících vyšetřování rozhodla, že francouzský režisér, producent a scenárista Luc Besson nebude stíhán kvůli obvinění z opakovaného znásilnění, které proti němu vznesla jedna belgicko-nizozemská herečka. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na prokuraturu a Bessonova právního zástupce.

Devětapadesátiletý Besson obvinění už dříve prostřednictvím svého advokáta kategoricky popřel.

Nyní třicetiletá herečka a modelka Sand Van Royová podle AFP na vlivného filmaře podala trestní oznámení v květnu po setkání s ním v jednom pařížském paláci. Vyšetřovatelům sdělila, že s Bessonem udržuje intimní vztah už asi dva roky, ale že se k tomu cítila být nucena kvůli jejich pracovním vazbám.

V červenci podala mladá žena na Bessona druhé trestní oznámení za znásilnění, které se podle ní stalo před více než dvěma lety. Celkem na režiséra podala čtyři trestní oznámení za znásilnění, sdělil AFP její advokát.

Režiséra Brutální Nikity, Leona nebo Pátého elementu pak z nevhodného chování nebo sexuálního obtěžování podle serveru Mediapart obvinilo dalších osm žen. Mediapart minulý pátek rovněž zveřejnil svědectví deváté ženy, asi čtyřicetileté herečky žijící nyní v USA. Ta v únoru ve snaze podpořit Van Royovou napsala na pařížskou prokuraturu, že režisér ji sexuálně napadl v roce 2002.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 19. srpna 2019

Očekáváme v 3:00 20°C

Celá předpověď