Film Známí neznámí vypráví o tom, jak může hra s mobily narušit křehké vztahy

foto Režisérka Zuzana Marianková pózuje pro fotografy po tiskové konferenci po novinářské projekci svého filmu Známí neznámí, 24. března 2022 v Praze.

Praha - Film režisérky Zuzany Mariankové Známí neznámí je o tom, jak může hra s mobilními telefony narušit křehké vztahy ve skupině přátel, kteří o sobě jen zdánlivě vědí všechno. Adaptace snímku Naprostí cizinci režiséra Paola Genovesy měla být původně v českých kinech od konce loňského roku, tvůrci však datum premiéry vzhledem k tehdejší pandemické situaci posunuli na 31. března. V hlavních rolích se představí Martin Hoffman, Tomáš Měcháček, Táňa Pauhofová, Klára Issová, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Anna Kadeřávková a Sväťo Malachovský. Novináře o tom dnes za distribuční společnost CinemArt informovala Alice Aronová.

Fotogalerie

Příběh konverzační komedie vypráví o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. V průběhu večera se ukáže, že mobily jsou "černé skříňky našich životů" a mohou skrývat tajemství, o která se nechceme dělit.

"Příběh se týká každého z nás. Můžeme se při něm celkem dobře bavit a někteří se můžou i občas trochu stydět. Věřím, že to bude zábavný film, který má v sobě lehkost, humor, překvapení. A kdo bude chtít, může se i zamyslet. Teda, když se na to bude cítit," podotkl představitel jedné z hlavních rolí Hoffman.

Podle původního filmu Naprostí cizinci (Perfetti sconosciuti) vznikl největší počet lokálních remaků v historii kinematografie. Díky tomu je i zapsaný v Guinnessově knize rekordů. V českých kinech byla předloni v červnu uvedena pod názvem Téměř dokonalá tajemství jeho německá verze, divadelní adaptaci nabídlo v premiéře v únoru 2020 pražské Divadlo Na Jezerce.

Adaptace originálního scénáře se pro film Známí neznámí ujal Petr Jarchovský, scenárista snímků Pelíšky, Želary, Pupendo a Občanský průkaz.

Režisérka Marianková má na kontě několik studentských filmů a televizních seriálů jako Za sklem, Oteckovia, Horná Dolná, Specialisté či Kuchyňa. V žánru celovečerních filmů jde o její režijní prvotinu.

Komediální žánr je v českých kinech žádaný. Komedii režiséra Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel loni vidělo téměř 600.000 lidí a vydělala bezmála 93 milionů korun. V popředí aktuální návštěvnosti kin se drží česko-slovenská komedie režisérky Marty Ferencové a scenáristky Evy Twardzik Urbaníkové V létě ti řeknu, jak se mám. Za pět týdnů v tuzemských kinech zaznamenala téměř 84.000 návštěvníků při tržbách 13,3 milionu korun.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 27. září 2022

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď