Film o Pistoriusovi odmítá rodina atleta i jeho zabité přítelkyně

foto Ilustrační foto - Handicapovaný atlet Oscar Pistorius jde k soudu v Pretorii, kde měla být projednána výše jeho trestu za vraždu přítelkyně.

Johannesburg - Film o Oscaru Pistoriusovi a jeho zabité přítelkyni Reevě Steenkampové vyvolal ještě před uvedením bouři nevole. Snímek o jihoafrickém páru kritizuje rodina handicapovaného atleta i modelky, napsal portál EWN. Pistorius před čtyřmi lety Steenkampovou na svatého Valentýna zastřelil a soud ho označil za vraha.

Film Oscar Pistorius: Běžec zabiják (Oscar Pistorius: Blade Runner Killer) má mít premiéru v listopadu ve Spojených státech. Upoutávka je ale na internetu dostupná již nyní. Snímek zachycuje vztah mladé dvojice až do tragického konce a následného soudu s Pistoriusem.

Příbuzní obou postav si ale na produkční společnost stěžují. Pistoriusova rodina hrozí firmě A&E Networks právními kroky. Sportovcův bratr Carl řekl, že vyobrazení osudové střelby je "velkým překroucením" skutečných událostí. Steenkampovi v prohlášení odsoudili, že se s nimi tvůrci neporadili, ačkoli tvrdí, že příběh vyprávějí pohledem modelky a její matky.

Pistorius vybojoval na paralympiádách šest zlatých medailí. S protézami na obou nohách si navíc troufal konkurovat i zdravým profesionálům. V roce 2013 ale vzbudil celosvětovou pozornost tím, že ve svém domě v noci na 14. února přes dveře koupelny zastřelil několika ranami Steenkampovou. Následně tvrdil, že si ji spletl se zlodějem.

Justice Pistoriuse nejprve shledala vinným ze zabití z nedbalosti a v říjnu 2014 dostal pětiletý trest, z něhož byl ale po roce propuštěn do domácího vězení. Předloni však odvolací soud překvalifikoval jeho čin na vraždu a v červenci 2016 poslal atleta na šest let za mříže.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 1:00 14°C

Celá předpověď