Film o Amy Winehouseové natočí režisérka Padesáti odstínů šedi

foto Ilustrační foto - Britská zpěvačka Amy Winehouseová .

Londýn - Životopisný film o předčasně zesnulé britské zpěvačce Amy Winehouseové natočí anglická režisérka Sam Taylorová-Johnsonová, která se proslavila erotickým romantickým dramatem Padesát odstínů šedi. Informovala o tom dnes produkční a distribuční společnost Studiocanal.

Celovečerní hraný film se bude jmenovat Back to Black podle druhého a zároveň posledního studiového alba zpěvačky, která zemřela v roce 2011, ve svých 27 letech, na otravu alkoholem spojenou s bulimií. Šestinásobná držitelka cen Grammy bojovala se závislostí na alkoholu a drogách po velkou část své kariéry.

"Studiocanal se chystá natočit Back to Black. Projekt pokračuje se Sam Taylorovou-Johnsonovou, jíž byla svěřena režie celovečerního filmu o životě a hudbě Amy Winehouseové," uvedla společnost Studiocanal a dodala, že k filmu byl napsán původní scénář a že vzniká s plnou podporou dědiců zpěvačky.

Filmařka Taylorová-Johnsonová je známá jako režisérka nejen filmu Padesát odstínů šedi, ale také snímku Milion malých střípků a několika epizod seriálů Terapeutka a Sami.

Winehouseová, která se proslavila hity jako Rehab a Back to Black, byla považována za jednu z nejtalentovanějších zpěvaček své generace a její předčasná smrt otřásla hudebním světem. O jejím životě už bylo natočeno několik dokumentárních filmů. V tom posledním, který loni odvysílala BBC, se role vypravěčky ujala matka zpěvačky.

Hollywoodský server Deadline napsal, že hledání herečky, která v novém snímku ztvární roli Winehouseové, začne v nejbližších týdnech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď