Film Bourák s Ivanem Trojanem bude mít premiéru 11. června

foto Herec Ivan Trojan v titulní roli filmu Bourák.

Praha - Nová česká komedie Bourák režiséra Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v hlavní roli bude mít premiéru ve znovu otevřených kinech 11. června. Tvůrci filmu, který se odehrává v imaginárním městě Šlukdorf na severu Čech po sametové revoluci, se rozhodli nečekat s uvedením až na podzim. Věří, že diváci do kina na gangsterku plnou rokenrolové hudby a černého humoru i přes omezení přijdou. ČTK o tom za distribuční společnost Falcon informovala Marta Nosková Žurková.

Klasická kina mohla zahájit omezený provoz 11. května, v sále ale může být maximálně 100 lidí, každá druhá řada musí zůstat neobsazená a v jednotlivých řadách lze prodat nejvýš dvě sedačky vedle sebe. Nutný je dostatek dezinfekce, roušky personálu i návštěvníků a preference prodeje lístků přes internet. Všichni uvolnění provozu nevyužili. Například vedení multiplexů Cinema City se rozhodlo odložit otevření svých kin do té doby, dokud situace neumožní provoz bez větších omezení. První premiéry uvedla kina 14. května.

Scénář Bouráka napsal Petr Jarchovský a z námětu na sociální drama vznikla komedie o dospělé dceři, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů. "Myslím, že dnešní divná doba, kdy jsme byli a pořád trochu jsme zavření ve svých bublinách, ukázala, jak strašně je v takových vykloubených chvílích rodina důležitá. A že i když je nedokonalá, má velký smysl za ni bojovat, protože v rodině se všechny krize překonávají líp," uvedl k poselství svého pátého filmu režisér a producent Ondřej Trojan.

Vedle Ivana Trojana v roli Ládi "Bouráka" se představí Kristýna Boková jako jeho zanedbávaná žena Markéta. "Asi poprvé jsem hrála něco tak odlehčeného. Do jejího kabátku se mi lezlo moc dobře a snadno," uvedla.

V roli naštvané dcery Kamily se představila studentka konzervatoře Veronika Marková. "Kolem patnáctého roku jsem byla Kamile dost podobná, takže jsem měla někdy na place pocit, že vlastně ani nehraju. Máme toho s Kamilou hodně společného, tedy až na ty nemožné rodiče," podotkla.

Provinčního mafiána a majitele kasina hraje Jiří Macháček, jeho nesnesitelnou manželku ztvárnila Petra Nesvačilová. V dalších rolích diváci uvidí Kryštofa Hádka, Kateřinu Winterovou, Jaromíra Dulavu, Jiřího Šimka nebo Milana Ondríka. Zpěváky Bourákovy oblíbené kapely jsou Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Tonya Graves a Žofie Dařbujánová. Autorskou hudbu ve stylu rockabilly složil Roman Holý.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 1:00 -2°C

Celá předpověď