Film Bábovky bude mít premiéru v českých kinech 24. září

foto Marek Taclík a Jana Plodková ve filmu Bábovky.

Praha - Režisér Rudolf Havlík v postprodukčních studiích dokončuje snímek Bábovky, který natočil podle stejnojmenného knižního bestselleru Radky Třeštíkové. Film bude mít premiéru v českých kinech 24. září. Havlík spolupracuje s Třeštíkovou podruhé. V roce 2018 spolu natočili komedii Po čem muži touží, kterou v kinech vidělo přes 600.000 diváků, informoval ČTK Petr Slavík ze společnosti CinemArt.

"Zájem diváku o návštěvu kin je možné čekat i v případě Bábovek. Tohoto knižního bestselleru se od jeho prvního vydání v roce 2016 prodalo více než 160.000 kusů," uvedl Slavík.

V knize Bábovky sleduje Třeštíková osudy 12 žen, jejichž životy se ovlivňují, ještě výrazněji je však ovlivňují muži. "Bábovky propojují příběhy žen, které se snaží udělat velká životní rozhodnutí a do jejich plánů zasáhne osud. Z jednotlivých malých příběhů se na konci stane jeden velký," sdělil režisér Havlík.

"Příběhy v sobě nesou vážnost, komiku, odlehčení, život. Nejsou v jedné tónině," podotkla herečka Jana Plodková. Vedle ní hlavní ženské postavy příběhu hrají Táňa Pauhofová, Lenka Vlasáková a Bára Poláková. Mužských protějšků se pak zhostili Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Marek Taclík a Rostislav Novák.

Natáčení filmu pod vedením hlavního kameramana Václava Tlapáka se uskutečnilo nejen v Praze a v jejím okolí, ale i v Bangkoku.

O zfilmování Bábovek začala Třeštíková uvažovat několik měsíců po vydání knihy. "Realizovat film mě obvykle napadne, už když knihu píšu, slova si automaticky převádím do obrazu, občas dokonce dělím kapitolu tak, jak bych si ve filmu představila střih," řekla autorka, která svoji třetí knihu Bábovky vydala v roce 2016.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 13:00 6°C

Celá předpověď