Filharmonie Brno zahrála pro vyprodané nádvoří symfonické tance

foto Filharmonie Brno po osmi měsících poprvé vystoupila 10. června 2021 živě pro publikum v domovském městě.

Brno - Filharmonie Brno dnes po osmi měsících poprvé vystoupila živě pro publikum v domovském městě. V Besedním domě nabídla program složený ze symfonických tanců. Další koncerty se stejným programem následují 11., 14. a 15. června - podle počasí buď v sále, anebo na nádvoří. Zájem o vstupenky je značný, na dnešek bylo předem vyprodáno, řekla ČTK mluvčí filharmonie Kateřina Konečná.

Fotogalerie

Dnes se mělo hrát venku, kvůli nejisté předpovědi ale vedení filharmonie na poslední chvíli rozhodlo o přesunu do sálu Besedního domu. "Vyprodáno je i v pátek. Na pondělí a úterý místa ještě jsou, lidé patrně čekají, jak se vyvine počasí," uvedla Konečná.

Na programu všech koncertů jsou Lašské tance Leoše Janáčka, Slovanské tance Antonína Dvořáka a Uherské tance Johannese Brahmse. Při výběru programu hrála roli také hlučnost přilehlé Husovy ulice - hudba musí být zvučná, nikoliv komorní.

Orchestr dnes vedl stálý hostující dirigent Filharmonie Brno Robert Kružík. "Jestli nám uplynulé měsíce něco ukázaly, tak to, že smyslem naší práce jsou zejména lidé v hledišti a jejich energie, jejich reakce. Jsme moc rádi, že tento smysl konečně můžeme začít naplňovat, navíc s programem, který se krásně hodí k jarním dnům," uvedl Kružík.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je neděle 20. června 2021

Očekáváme v 7:00 23°C

Celá předpověď