Filharmonici zahráli Vivaldiho ve Vřídelní kolonádě

foto V rámci projektu Variace zahrál 20. listopadu 2021 na karlovarské Vřídelní kolonádě komorní orchestr České filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru Vivaldiho Čtvero ročních dob.

Karlovy Vary - V prostorách Vřídelní kolonády v Karlových Varech zahráli filharmonici slavné Čtvero ročních období Antonia Vivaldiho. Koncert byl součástí projektu Variace, který připravily Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary a Česká filharmonie a který má do lázeňského a festivalového města přinést mimořádné hudební a filmové zážitky i mimo dobu filmového festivalu.

Fotogalerie

Koncert Komorního orchestru České filharmonie a Karlovarského symfonického orchestru se sólistou Jiřím Vodičkou dnes přilákal do prostorné haly Vřídelní kolonády asi 500 lidí. Další přicházeli postupně, aby si vyslechli přelomové barokního hudebního dílo na nezvyklém místě v podání špičkových hudebníků.

Protože prostor kolonády je veřejným prostorem, návštěvníci nemuseli nijak dokládat potvrzení o očkování nebo prodělání nemoci či absolvování testu. Jen měli mít na sobě respirátory. Vzhledem ke zpřísnění ochranných opatření, která mají začít platit od pondělí, jde zřejmě o jednu z posledních možností, jak navštívit kulturní představení pro neočkované nebo pro ty, kteří covid neprodělali.

Hudebních vrcholem prvního ročníku projektu Variace bude dnešní večerní koncert v městském divadle v Karlových Varech, kde Česká filharmonie zahraje vybrané skladby Antonína Dvořáka.

Filmovou část projektu zahájila u v pátek večer exkluzivní předpremiéra filmu Paola Sorrentina Boží ruka, kterou pořadatelé uváděli hned ve dvou sálech, v městském divadle a v kině Čas. Třetí promítání bude v kině Čas ještě dnes večer. Druhou exkluzivitou, kterou pořadatelé Variance přivezli do Karlových Varů, bude dnešní předpremiéra letošní štědrovečerní pohádky České televize Jak si nevzít princeznu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je pondělí 29. listopadu 2021

Očekáváme v 3:00 -2°C

Celá předpověď