Fiala gratuloval Zemanovi, doufá, že bude sloužit zájmům ČR

foto Předseda ODS Petr Fiala odevzdal svůj hlas v první den druhého kola prezidentských voleb 26. ledna 2018 v Masarykově základní škole a Mateřské škole Brno v Zemědělské ulici.

Praha - Předseda ODS Petr Fiala blahopřál prezidentu Miloši Zemanovi k vítězství ve volbách. Neúspěšnému kandidátovi Jiřímu Drahošovi poděkoval za korektní kampaň. Fiala doufá, že Zeman bude sloužit zájmům Česka, aby bylo v budoucnu možné mluvit o důstojnosti prezidentského úřadu i o úctě k ústavě.

"Gratuluji prezidentu Miloši Zemanovi k vítězství a přeji České republice, aby znovuzvolený prezident v příštím období pomáhal jejím nejlepším zájmům - doma i v zahraničí. Abychom mohli mluvit i o důstojnosti úřadu, i o úctě k ústavě," napsal Fiala na twitteru. ODS před volbami označila za svůj politický cíl zabránit znovuzvolení Zemana, Fiala před druhým kolem podpořil Drahoše.

Drahoše Fiala ocenil za způsob vedení kampaně. "Chci mu poděkovat za korektní kampaň a snahu přinést do předvolební diskuse slušnost. Vedl vyrovnaný souboj, na změnu to však nestačilo," uvedl předseda ODS.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 20. listopadu 2018

Očekáváme v 11:00 2°C

Celá předpověď