Festival Serial Killer uvede novinku z prostředí drogové mafie

foto Někdejší budova České televize Brno v Běhounské ulici (na snímku z 25. dubna 2018) se stane jedním z center nového festivalu seriálové tvorby Serial Killer. Sídlí tam festivalové kanceláře, v hale v přízemí nyní pořadatelé pokládají červené koberce. Vznikne tam i bar pro festivalové párty.

Brno - Brněnský festival TV a on-line seriálů Serial Killer se letos zaměří na norskou tvorbu a uvede českou novinku Zrádci z prostředí česko-vietnamské drogové mafie. Na tiskové konferenci dnes program festivalu představila organizátorka Kamila Zlatušková. Druhý ročník festivalu se uskuteční 24. až 29. září a promítne na 40 projekcí včetně světových premiér, soutěž nových seriálů a webseriálů a také přehlídku norské seriálové tvorby.

"Festival vznikl ze dvou důvodů. Jedním je exportovat do západní Evropy to nejlepší ze zdejší tvorby a za druhé přinášet kvalitní tvůrce a seriály sem k nám," řekla Zlatušková, "Název festivalu je nadsázka. Chceme zabíjet předsudky o televizní tvorbě v naší části Evropy, ale také zabíjet náš často zbytečný komplex méněcennosti," dodala.

V hlavní soutěži jsou také dva české seriály. Prvním z nich je seriál podle skutečných událostí Zrádci z produkce České televize, který se zabývá obchodem s pervitinem v Česku. "Seriál je z prostředí česko-vietnamské drogové mafie. Na scénáři jsme spolupracovali s národní protidrogovou centrálou. Zjistili jsme, jakým způsobem byznys s pervitinem v Česku funguje, a do toho jsme si vymysleli příběh mladého drogového dealera," řekl scenárista Miro Šifra.

Druhým je špionážní drama HBO Bez vědomí sledující příběh houslistky Marie a jejího politicky angažovaného manžela Viktora, kteří se vracejí z exilu do Československa v roce 1989. První dva díly šestidílného seriálu režírovaného Ivanem Zachariášem mohli diváci vidět na filmovém festivalu v Karlových Varech.

Premiéru bude mít na festivalu například seriál Exit, komediální drama s dokumentárními prvky o čtveřici norských finančníků. Seriál Šťastná to země vypráví o tom, jak se z Norska po objevu ropných ložisek stala jedna z nejbohatších zemí světa. Zastoupení bude mít také norský teenagerský seriál SKAM anebo Magnus, komedie o policistovi, který vyšetřuje případy v přestrojení za kus nábytku.

Doprovodný program tvoří debaty, přednášky, koncerty seriálových znělek, stand-upy anebo možnost zúčastnit se na závěr festivalu pochodu nemrtvých Zombie Walk.

Festival Serial Killer vznikl v roce 2018 a jde o první festival TV a on-line seriálů ve střední a východní Evropě. Loni ho navštívilo 3000 diváků a mohli vidět například premiéru seriálu Most!.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 2. července 2020

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď