Festival příští rok znovu přivede popové a rockové hvězdy na vinice

foto Lidé odpočívají 5. července 2020 ve vinařství Sonberk v Popicích na Břeclavsku, kde tento den začala koncertní série Hudba na vinicích. Celkem mohou lidé během konání putovního festivalu vybírat z 20 večerů na čtyřech vinicích. Podle organizátorů akce umožňuje hudebníkům vrátit se na pódium a současně vypomoci tuzemským vinařům, které zasáhla krize způsobená pandemií koronaviru neméně tvrdě.

Brno - Vinařství na Moravě i v Čechách příští rok znovu rozezní koncerty popových a rockových hvězd. Festival Hudba na vinicích nabídne 40 koncertů na pěti místech, a to od jara až do podzimu. Zahrají David Koller, Tomáš Klus nebo Čechomor, nově také Lucie Bílá, Vašo Patejdl a Lenny, oznámila ČTK za pořadatele Pavla Umlaufová.

Hudbu na vinicích zahájí kapela Wohnout 5. května v Třebívlicích na Litoměřicku. Stejná kapela festival 30. září zakončí ve Valticích na Břeclavsku. Dalšími lokalitami jsou Vinařství Sonberk u Popic na Břeclavsku, Vinařství Lahofer u Dobšic na Znojemsku a Vinařství Zlomek & Vávra v Boršicích na Uherskohradišťsku.

Trend koncertů na vinicích přišel ze zahraničí. Česká koncertní série se začala rozvíjet v covidovém období. O jednotlivé koncerty je zájem.

"Předchozí ročník navštívilo přes 30.000 lidí a už teď můžeme prozradit, že vstupenky na sérii 40 koncertů mizí rychleji, než jsme doufali," uvedl jeden z organizátorů Jakub Hrbáč.

Vstupenky na jednotlivé akce jsou v prodeji na webu hudbanavinicich.cz. Zájemci tam najdou také přesný program a termíny koncertů.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je úterý 6. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď