Festival Open House ukáže zajímavé pražské budovy

foto Kongresové centrum Praha (na snímku z 19. srpna 2020).

Praha - Lidé mohou o tomto víkendu navštívit v Praze téměř 70 objektů na 6. ročníku festivalu otevřených budov Open House. Mimořádně a zdarma se otevřou běžně nepřístupné historické a industriální památky, moderní kancelářské a rezidenční budovy, architektonicky zajímavé paláce, vily, hřbitovy, divadla, nádraží či univerzitní budovy. Organizátoři zvou na prohlídku i do okrajových částí metropole, například do Nuslí, Strašnic nebo Ďáblic. Akce se kvůli koronaviru koná v náhradním zářijovém termínu.

Mottem letošního festivalu je "Architektura pro všechny". Program představí rekonstrukce i oceňované novostavby, které jsou navrženy s ohledem na estetiku i na kvalitu vnitřního prostředí.

Výhled z Kongresového centra Praha (na snímku z 19. srpna 2020). Přístupný bude například bývalý Palác kultury, nynější Kongresové centrum Praha, Kasárna Karlín, areál Nuselského pivovaru, vozovna Orionka na Vinohradech, vysočanská Pragovka, historický parník Vyšehrad, hvězdárna v Ďáblicích, strašnické krematorium nebo vodárenská věž na Letné. Holešovické Výstaviště nabídne prohlídku technického zázemí Malé sportovní haly, plaveckého bazénu nebo Divadla Spirála. Z novostaveb festival ukáže třeba projekt rezidenčního bydlení Prachnerova, nominovaný na Cenu České architektury, nebo Kampus ČSOB v Radlicích, který je ukázkou šetrné architektury.

Informace o všech otevřených prostorech a podmínkách návštěvy jsou na webu festivalu Open House Praha. Součástí akce je už od úterý doprovodný program sestávající z komentovaných procházek a debat o městské architektuře.

Festival se měl původně konat v květnu, kvůli epidemii covidu-19 se přesunul na začátek září. Některé budovy se kvůli opatřením proti koronaviru nemohly do akce zapojit. Organizátoři doporučují návštěvníkům vzájemnou ohleduplnost, dodržování rozestupů a zvýšenou hygienu, v některých budovách je povinné nosit roušku. Někde je počet prohlídek za den nebo počet osob ve skupinách limitován, upozornili na webu pořadatelé.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pátek 5. března 2021

Očekáváme v 15:00 4°C

Celá předpověď