Festival nového cirkusu Letní Letná zahájili Švédové s propletenou scénou

foto Ukázka z vystoupení švédského cirkusu Cirkus Cirkör po tiskové konferenci k 19. ročníku festivalu Letní Letná, 9. srpna 2022, Praha.

Švédský soubor Cirkus Cirkör zahájil ve čtvrtek 11. srpna v Letenských sadech mezinárodní festival nového cirkusu Letní Letná. Do Prahy se ansámbl vrátil po devíti letech se stejným představením jako kdysi, nazvaným Knitting Peace. Jejich "pletení míru", ve kterém se proplétají výkony akrobatů s neobvyklou scénou plnou příze, zauzlovaných vláken, bavlněných látek, hadrů, sítí z lan, nití a drátů, patří k jejich nejoblíbenějším a nejúspěšnějším představením. Mezi zahraničními hosty, kteří se do Prahy vracejí, byla legenda oboru, francouzský umělec Johann Le Guillerm.

Letos přijel s projektem Terces, který má v názvu pozpátku čtené francouzské slovo pro "tajemství". Ani po třech desítkách let Le Guillerm nepřestal experimentovat a posouvat lidské i umělecké hranice. Před začátkem festivalu novinářům řekl, že jeho tvorba je podobná laboratoři, kde neustále experimentuje s tím, kam až se dá s pohybem, prostorem, geometrií a možnostmi lidského těla dojít.

Celkem se na 19. ročníku festivalu Letní Letná sešli umělci z 18 zemí.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 21:00 9°C

Celá předpověď