Festival Hrady CZ se letos v srpnu odehraje na Hradci nad Moravicí a na Bezdězu

foto Ilustrační foto - Zřícenina hradu Bezděz na Českolipsku na snímku z 5. srpna 2015.

Praha - Putovní hudební festival Hrady CZ se letos odehraje 20. až 21. srpna v Hradci nad Moravicí a 27. až 28. srpna na Bezdězu. V dvoudenním programu vystoupí Divokej Bill, Rybičky 48, Tomáš Klus, Mirai, Mig 21 nebo No Name. Návštěvy památek budou v rámci vstupenky zdarma. ČTK o tom za pořadatele informovala Klára Bobková.

Na obou hradních zastávkách bude dále možné zhlédnout koncerty skupin a interpretů Xindl X, UDG, Support Lesbiens a Sebastian. Organizátoři se festivalem s upraveným názvem Hrady CZ Light snaží vyjít vstříc všem fanouškům, kteří měli na hradní šňůru namířeno již loňský rok, kdy však musel být festival kvůli pandemii zrušen.

Letos pořadatelé festivalu upravili jeho podobu, aby odpovídala aktuálním protipandemickým opatřením. Putovní hudební akce měla začít 9. července na hradě Točník a postupně navštívit do 21. srpna Kunětickou horu, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Bezděz, Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov.

Vláda 14. června rozhodla, že se od 1. července zvýší maximální počet účastníků na kulturních akcích na 5000 venku, částečně budou i na stání. A to bez omezení kapacity venkovního prostoru. Uvnitř budou moci být akce pro 2000 návštěvníků, kapacita bude moci být naplněna maximálně ze tří čtvrtin.

"Program jsme se snažili zachovat co nejpodobnější loňskému. Lokality jsme vybrali tak, aby byly z hlediska Čech i Moravy spádové a aby jejich areály nabízely vhodný terén pro dodržování aktuálně platných hygienických opatření," uvedl spoluorganizátor Michal Šesták.

Hrady CZ Light se odehrají v areálech nabízejících výhled na památky Hradec nad Moravicí a Bezděz. V případě Hradce nad Moravicí je to louka v podhradí a na Bezdězu pak areál za obcí s výhledem na gotický hrad. Festivalové koncerty se letos odehrají vždy na jednom pódiu, chybět nebude tradiční páteční karneval s vyhlášením nejlepších masek.

Podle aktuálních opatření se budou moci lidé při vstupu na festival prokázat jakýmkoli negativním testem nebo čestným prohlášením, potvrzením o prodělané nemoci či potvrzením o ukončeném očkování nejméně 14 dní starém. V areálech festivalu, které budou podle předpokladů rozděleny na dva sektory, pak bude platit dodržování obecných hygienických pravidel. "Pokud však ve vládním opatření platném v termínu akce tato povinnost nebude, sektorové řešení se samozřejmě zruší," dodal organizátor Viktor Souček.

Více informací a program se nacházejí na stránkách festivalu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď