Festival české filmové komedie nabídne devět soutěžních snímků

foto Organizátoři festivalu české filmové komedie informovali na tiskové konferenci 22. srpna 2019 v Praze o 41. ročníku přehlídky, která se uskuteční od 15. do 21. září v Novém Městě nad Metují. Zleva starosta Nového Města nad Metují Petr Hable, předseda poroty a režisér a scenárista Zdeněk Zelenka, herec a patron festivalu Jan Hrušínský, ředitel festivalu Zdeněk Krákora a moderátor Michal Jančařík pózují s hlavní cenou festivalu Zlatý Prim.

Praha - Festival české filmové komedie nabídne divákům zhruba 30 filmových projekcí, z toho devět soutěžních. Během 41. ročníku festivalu se diváci mohou těšit třeba na komedii s rekordní sledovaností Ženy v běhu, černou komedii Teroristka nebo na sportovní film Přes prsty. Na tiskové konferenci to oznámil moderátor festivalu Michal Jančařík.

Od neděle 15. září do soboty 21. září uvidí diváci v Novém Městě nad Metují i filmy, které na svou premiéru teprve čekají. Mezi ty patří například Román pro pokročilé nebo Přes prsty. Kromě soutěžních komedií se uskuteční i projekce dalších novějších seriálů nebo filmů jako je Most!, Kouzelník Žito, Hodinářův učeň nebo Zkáza dejvického divadla.

Uvolněnou přátelskou atmosféru si od festivalu slibuje herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. "U vážných a dramatických filmů je lepší, když se publikum nesměje. Ale když se diváci nesmějí u komedie, tak je to tragédie," řekl na tiskové konferenci Hrušínský a popřál festivalu velké množství smíchu v sálech. Právě hladinu smíchu v sálech pořadatelé měří a podle ní určí vítěze Ceny diváků, neboli Novoměstského hrnce smíchu. V předchozích ročnících jí získaly například snímky Teorie Tygra, Líbáš jako ďábel nebo Vratné láhve.

Vrcholem festivalu je vyhlášení devíti cen. Filmy soutěží například v kategoriích režie, herecký výkon, scénář nebo výtvarná stránka. V loňském roce měli podle ředitele festivalu Zdeňka Krákory velkou konkurenci. "Letošní festival bude oproti loňskému skromnější. Filmů je natočeno méně, což dokazuje, jak těžké je natočit kvalitní komedii. Ale už teď máme nějaké předzvěsti, že se něco točí, tak doufejme, že příští rok bude bohatší na komedie," uvedl na tiskové konferenci Krákora. Cenu pro nezapomenutelné role v českých komediích si letos odnese Jiří Lábus.

Kromě samotných projekcí nabízí festival i doprovodný program. Hned v předvečer začátku festivalu 14. září proběhne koncert Báry Basikové. V průběhu festivalu vystoupí například kapela Yo-Yo Band, Ivo Jahelka nebo tanečnice Veronika Lálová se svým workshopem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pátek 3. července 2020

Očekáváme v 15:00 23°C

Celá předpověď