Festival Berlinale ocení za celoživotní dílo režiséra Spielberga

foto Ilustrační foto - Americký filmař Steven Spielberg.

Berlín - Mezinárodní filmový festival Berlinale udělí Zlatého medvěda za celoživotní dílo americkému režisérovi Stevenu Spielbergovi. Oznámili to dnes pořadatelé filmového svátku, který se bude v Berlíně konat od 16. do 26. února nadcházejícího roku.

"Steven Spielberg během své neuvěřitelné kariéry inspiroval nejen celé generace diváků po celém světě, ale dal kinu jako továrně na sny zcela nový význam," prohlásili výkonná šéfka festivalu Mariette Rissenbeeková a jeho umělecký šéf Carlo Chatrian.

Kromě slavnostního předání ceny promítne festival Spielbergovo nejnovější dílo Fabelmanovi. Termín ceremonie a promítání upřesní pořadatelé později. Drama Fabelmanovi vychází z vlastních Spielbergových zkušeností z dětství a dospívání a vyprávěno je z pohledu mladého začínajícího filmaře.

Spielberg je považován za hvězdného režiséra, což dosvědčuje 19 nominací na prestižní Oscary. Tyto ceny získal zatím tři. Oceněn byl i v Německu, kde mimo jiné obdržel v roce 1998 za film Schindlerův seznam státní vyznamenání. Někdejší americký prezident Barack Obama mu v roce 2015 udělil Prezidentskou medaili svobody.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je úterý 7. února 2023

Očekáváme v 9:00 -4°C

Celá předpověď