Festival Benátská! s Impulsem oznámil další vystupující, třeba Chinaski a Mirai

foto Ilustrační foto - Kapela Mirai 15. května 2020 v areálu ostravských Dolních Vítkovic odehrála koncert pro auta. Fanoušci zvuk slyšeli pouze přes rádiové vlny a koncert si museli naladit v autorádiu. Na snímku je frontman kapely Mirai Navrátil.

Praha - Skupina Chinaski, vítězové ankety Český slavík kapela Mirai nebo Divokej Bill budou mezi vystupujícími letošního festivalu Benátská! s Impulsem. Festival v libereckém areálu Vesec by se měl po dvou letech pauzy způsobené protipandemickými opatřeními uskutečnit 28. až 31. července. Akce mimo jiné oslaví jubilea legend československé rockové muziky Olympiku, Arakainu a Teamu. ČTK o tom za pořadatele informovala Simona Kordová.

Skupiny Chinaski a Mirai se připojí k sobotnímu programu. "Benátská bude pro naši kapelu vždy tím festivalem, na kterém jsme jako začínající kapela měli možnost a čest si zahrát, a to dokonce na úplně prvním ročníku. Od té doby jsme se na Benátskou vždy rádi vraceli. Pro nás je to tradiční festival a doufáme, že se letošní ročník snad konečně uskuteční bez větších omezení," řekl kytarista kapely Chinaski František Táborský.

Návštěvníci Benátské uvidí dále Divokého Billa, Walda Gang, rappera Lipa, ATMO Music či Petru Janů. Přiřadí se k již ohlášeným hudebníkům jako jsou kapely Škwor, Traktor, Vypsaná fixa nebo písničkář Pokáč. Další kapely budou organizátoři dál oznamovat.

Spolumajitel festivalu a frontman skupiny Doctor P.P. Petr Pečený již dříve informoval, že vzhledem k riziku s případnými pandemickými problémy nepočítá s účastí zahraničních hvězd. "Jako festival bez dotací si takové riziko nemůžeme dovolit," uvedl.

Po dvou letech ovlivněných protipandemickými opatřeními hledí pořadatelé letních hudebních festivalů k nadcházející sezoně s mírným optimismem. Upozorňují však na to, že lidé musí mít k dispozici jasná pravidla, za jakých se mohou zúčastňovat kulturních akcí. Hodně bude podle nich záležet na opatřeních, se kterými přijde nová vláda.

Festival Benátská! začíná každý ročník Večírkem pro nedočkavé, který se koná ve čtvrtek. Letošní fročník tak odstartuje Olympic a Petr Janda, který na festivalu oslaví své 80. narozeniny, a metalová kapela Arakain. Ta připomene 40 let od svého vzniku. Další oslava jubilea připadne na sobotní festivalový večer, kdy zahájí celoroční oslavy svých 60. narozenin Paľo Habera se svou skupinou Team slavící 40 let od svého založení.

Festival Benátská! je v Libereckém kraji nejnavštěvovanější kulturní akcí o letních prázdninách. Před dvěma lety akci v areálu ve Vesci během čtyř dnů navštívilo přes 40.000 lidí.Více informací se nachází na stránkách festivalu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď