Federer si zahrál s Gatesem, vydělali miliony pro africké děti

foto Švýcarský tenista Roger Federer (vlevo) a zakladatel Microsoftu Bill Gates v exhibiční čtyřhře v kalifornském San Jose.

San Jose (USA) - Švýcarský fenomén Roger Federer znovu spojil síly s někdejším nejbohatším mužem světa Billem Gatesem a v exhibiční čtyřhře v kalifornském San Jose porazili amerického tenistu Jacka Socka a televizní moderátorku Savannah Guthrieovou 6:3. Hlavním výsledkem akce "Zápas pro Afriku" byl výtěžek přes 2,5 milionu dolarů (51,5 milionu korun), který získala Federerova nadace podporující vzdělávání dětí v Africe.

Švýcarský tenista Roger Federer (vpravo) a zakladatel Microsoftu Bill Gates v exhibiční čtyřhře v kalifornském San Jose. "Byla to velká legrace," řekl Federer po exhibici, kterou sledovalo přes 15 tisíc diváků. Atraktivní zápas si nenechal ujít ani český hokejista Tomáš Hertl, útočník San Jose dokonce v šatně haly SAP Center ulovil společnou fotografii se švýcarskou tenisovou hvězdou.

Zakladatele Microsoftu si Federer coby deblového partnera pochvaloval. "Vyzná se výborně v číslech, v těch se nikdy nemýlí. Já budu běhat a on obstará myšlení," vtipkoval vítěz rekordních 20 grandslamových turnajů ve dvouhře a nejstarší světová jednička v historii.

S Gatesem si zahrál už podruhé. Loni na stejné akci v Seattlu zdolali Johna Isnera a kytaristu skupiny Pearl Jam Mikea McCreadyho.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je pátek 21. září 2018

Očekáváme v 15:00 30°C

Celá předpověď