Federer setřásl únavu a těší se na první tenis s Tennysem

foto Švýcarský tenista Roger Federer zdraví diváky po svém postupu do čtvrtfinále Australian Open.

Melbourne - Pomalejší rozjezd, ale o to rychlejší konec předvedl grandslamový rekordman Roger Federer na cestě do patnáctého čtvrtfinále Australian Open. Šestinásobný vítěz turnaje se po předchozí čtyřhodinové bitvě zpočátku trápil s Mártonem Fucsovicem, ale od druhé sady už dominoval. Maďarského tenistu porazil 4:6, 6:1, 6:2 a 6:2.

Federer se v 38 letech těžce zbavoval únavy z předlouhé bitvy s domácím Johnem Millmanem, v níž byl v pátek dva míčky od vyřazení. "Druhý den ráno a ještě dnes ráno jsem ležel v posteli a přemlouval se, abych vstal. Nejdřív jsem se ani neodvážil," přiznal v rozhovoru na kurtu s Johnem McEnroem.

Proto byl zpočátku ztuhlý a marně čelil Fucsovicsově nátlakové hře od základní čáry. V sedmém gamu přišel fenomenální Švýcar o servis a ztrátu už nedohnal. Pak už ale předvedl naplno své umění s raketou.

"Musel jsem se s tím vypořádat. Pak jsem konečně našel správnou cestu na začátku druhého setu a už to bylo jednodušší," řekl Federer poté, co v Melbourne Parku načal druhou stovku vítězství. Dorovnal tak svoji bilanci z Wimbledonu a v úterý může pokračovat.

Když mluvil o příštím soupeři, byl rozverný. "Už jsem v životě odehrál spoustu tenisu, ale ještě nikdy jsem nehrál proti Tennysovi," připomněl čtvrtfinálového soupeře Američana Sandgrena. "Nikdy by nemohl hrát baseball, to je jisté. S takovým jménem," dodal zvesela.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-1°C

Dnes je pátek 15. ledna 2021

Očekáváme v 19:00 -2°C

Celá předpověď