Federer s Nadalem si chtějí v září opět zahrát společnou čtyřhru

foto Ilustrační foto - První ročník tenisového Laver Cupu, 23. září 2017 v Praze. Čtyřhra, 8. utkání. Švýcar Roger Federer (vpravo) a Španěl Rafael Nadal (vlevo) z týmu Evropy - Američané Sam Querrey a Jack Sock z týmu výběru světa.

Londýn - Hvězdní tenisté Rafael Nadal a Roger Federer přislíbili účast na letošním ročníku Laver Cupu, jenž se bude hrát 23. až 25. září v Londýně. Dlouholetí soupeři, ale i přátelé doufají, že si spolu ještě jednou zahrají za tým Evropy čtyřhru, což předvedli fanouškům v premiérovém ročníku této soutěže v roce 2017 v Praze.

"Navrhnul jsem Rogerovi, že bychom si spolu měli zahrát v Londýně čtyřhru. Zdá se, že ho to zaujalo, tak už zbývá jen přesvědčit našeho kapitána Björna Borga," uvedl v tiskovém prohlášení pořadatelů Španěl Nadal, jenž se stal v neděli na Australian Open díky zisku 21. grandslamového titulu historickým rekordmanem. "Roger je velkou součástí mé kariéry, velký soupeř, ale také skutečný přítel," dodal.

Federer nehrál od loňského Wimbledonu a po třetí operaci kolena doufá v comeback. Ve středu na sponzorské akci uvedl, že o jeho případném návratu bude jasněji v dubnu či květnu. "Těším se na to, že se letos vrátím na kurty, a Laver Cup je velkou částí mých plánů," uvedl čtyřicetiletý Švýcar, jeden z iniciátorů vzniku soutěže, jež je tenisovou verzí golfového Ryder Cupu.

"Rafa je neuvěřitelný člověk a inspirace pro mě a spoustu ostatních na celém světě," řekl Federer, který má stejně jako Novak Djokovič na kontě 20 grandslamových titulů. "Po loňském Laver Cupu v Bostonu mi Rafa psal a navrhoval, abychom si spolu v Londýně zase zahráli čtyřhru. Jsem rozhodně pro comeback páru 'Fedal'!" řekl Švýcar.

Laver Cup má za sebou zatím čtyři ročníky a dosud vždy vyhráli Evropané nad výběrem světa.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je pátek 12. srpna 2022

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď